WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.06.2022Gliwicka Cechownia otwarta na kulturę

 
W Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej dużo się dzieje – 4 czerwca odbędzie się kolejna ciekawa impreza. Tym razem będzie to podwójne, kulturalne uderzenie – w Cechowni zaplanowano wernisaż wystawy i koncert.
 
W sobotę 4 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Scenografia” Jacka Uklei. W Cechowni zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny gliwickiego twórcy. Jacek Ukleja to artysta wszechstronny – absolwent scenografii krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i klasy skrzypiec szkoły muzycznej I i II stopnia. Po obronieniu dyplomu w pracowni prof. Andrzeja Stopki zajmował się plastyką i muzyką filmową do produkcji Ryszarda Antoniszczaka i Sławomira Idziaka. Scenograficznego bakcyla połknął już w domu rodzinnym – rodzice artysty prowadzili teatr lalek i na jego potrzeby wykonywali wielkie kukły. W portfolio Jacka Uklei jest wiele scenografii teatralnych i telewizyjnych, między innymi do spektakli na podstawie tekstów Williama Shakespeare’a, Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka. Wszystkie jego projekty i kostiumy wykonywane są ręcznie – bez użycia komputera. W 2018 roku Jacek Ukleja został nagrodzony za całokształt twórczości nagrodą prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury. Wstęp na wernisaż jest wolny.
 
Po wernisażu, o godz. 19.00, rozpocznie się koncert duetu MishMatt. Giatarzystom Michałowi Ucherowi i Mateuszowi Musiołowi będzie gościnnie towarzyszył klawiszowiec Radek Daszkiewicz. Bilety w cenie 20 zł można kupić na stronie cechownia-gliwice.pl.
 
Organizatorzy: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia
Partner wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Patronat medialny nad wernisażem: Radio CCM
 
 
Źródło: UM Gliwice, MishMatt, Cechownia Gliwice