WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.06.2022Gliwickie obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami - RAZEM

 
W najbliższą sobotę 11 czerwca 2022 r. gliwickie organizacje pozarządowe i placówki edukacyjne przy współpracy z Miastem Gliwice zapraszają na  spotkanie informacyjno-kulturalne integrujące społeczność Gliwic i ukazujące możliwości działania RAZEM na rzecz stworzenia dostępnych przestrzeni oraz społeczeństwa akceptującego inność.
 
Wydarzenie składa się z trzech części:
  1. Rozmowy O GODNOŚCI – jak stworzyć dostępne miasta i społeczności prowadzonej przez redaktorkę Ilonę Berezowską z osobami temat dostępności,
  2. Koncertu „Nie jesteś SAM” - z niesamowitym „trio”, które rozwikła zagadkowy tytuł,
  3. Spotkania autorskiego z Agatą Twardoch autorką książki „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta?” prowadzonego przez Katarzynę Kowińską.
       
Równolegle do powyższych wydarzeń w godzinach od 16.00. do 19.00. odbywać się będą gry i zabawy :) zajęcia plastyczne i manualne oraz świadczone będą usługi opiekuńcze dla dzieci i dorosłych przez kadrę Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sprcjalnych nr 7.
 
Ucztę dla podniebienia zapewni ekipa gliwickiej kooperatywy spożywczej tomata we współpracy z Fundacją Targ na Zielonym, dla ochłody będą też lody Bajka. Kawy, herbaty, lemoniady i wody nie zabraknie! A to wszystko za datki do puszek.
Charytatywną zbiórkę publicznej „Jaka ulga – maMY przerwę!” nr 2021/1105/OR, której celem jest finansowanie OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ dla opiekunek/ów osób zależnych będzie można wesprzeć kupując obraz/obrazy gliwickiej artystki Moniki Krasoń (BARWNA galeria) z wystawy we foyer, gdzie będą możliwe rozmowy o sztuce z autorką w godzinach od 16.00. do 17.30. 
Odbędzie się również licytcja dwóch obrazów autorstwa Magry Smolińskiej (Mag Art Studio) oraz, jeśli czas pozwoli, książek, rękodzieła, bonów do gliwickich restauracji...
 
Działania Fundacji będzie można wesprzeć również przynosząc coś na licytacje internetowe, które od kilku miesięcy "dzieją się" na facebooku pod nazwą Licytacje dla NieOdkładalnych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Informacje o organizatorze
Fundacja NieOdkładalni powstała, by nieść poMOC. Celem działań fundacji jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunek/ów i/lub rodzin, w tym pomoc psychologiczna i opieka wytchnieniowa. 
Priorytetem działań Fundacji NieOdkładalni jest zapewnienie fizycznego i psychologicznego wsparcia opiekunom i/lub rodzinom osób niepełnosprawnych wymagających opieki przez 24 godziny na dobę - dosłownie nieodkładalnym poprzez zapewnienie wsparcia psychologicznego i pomoc w organizacji oraz finansowaniu opieki wytchnieniowej.
Hasło przewodnie działań fundacyjnych to: „JesteśMY różni - jesteśMy równi!”.
Potrzeby osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin/opiekunek/-ów wciąż są nagminnie ignorowane, dlatego  fundacja zaangażowała się działania mające na celu stworzenie w całym kraju sieci komfortek – pomieszczeń higieniczno-sanitarnych z leżanką – w ramach inicjatywy Przewijamy Polskę. Celem działań koalicji pięciu organizacji jest zmiana mentalności Polek i Polaków, a docelowo również zmiana przepisów prawnych, która umożliwi pełniejszy udział w życiu społecznym, kulturalnym i sportowym osobom zależnym oraz sprawującym nad nimi opiekę. 
Osoby opiekujące się nieOdkładalnymi niosą/prowadzą je/ich przez życie dopóki starcza im zdrowia, sił i wsparcia dobrych ludzi. Chcemy, by nieOdkładalni jak najdłużej żyli otoczeni miłością w rodzinnym domu, a gdy taka możliwość się skończy, by mogli zamieszkać w przyjaznym miejscu z rodzicami... lub bez.
 
Źródło: Fundacja NieOdkładalni