WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.08.2023Google Cloud - 5 korzyści dla Twojej firmy


 

 

Rozwiązania chmurowe zyskują coraz większą popularność co nie dzieje się bez przyczyny. Przemawiają za tym dane, a właściwie całe ich zastępy. W zeszłym roku (2022) już ponad 60% korporacyjnych danych było przechowywanych w chmurze. To dwukrotny wzrost w zaledwie siedem lat.
 

Wartość rynku chmurowego, szacowana obecnie na około 550 miliardów dolarów, ma się zwiększyć w przeciągu najbliższych czterech lat do wartości przekraczającej 1,24 biliarda dolarów. Niespecjalnie to dziwi, kiedy oszałamiające 97% liderów firm technologicznych deklaruje, że zamierza w dalszym stopniu rozszerzać udział chmury w swoich systemach.

Wśród największych chmur publicznych, takich jak AWS (Amazon Web Services), Azure i Google Cloud, to właśnie ta ostatnia generuje najwyższe, mierzone rok do roku wzrosty. Dlaczego tak się dzieje i jakie korzyści może przynieść korzystanie przez Twoją firmę z Google Cloud? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

 

Korzyści z korzystania Google Cloud w firmie
 

Wybór pięciu kluczowych korzyści, jakie chmura Google Cloud przynosi firmie jest z jednej strony zadaniem prostym, ale jednocześnie ograniczającym, gdyż korzyści tych jest znacznie więcej. Pogrupowaliśmy je więc w taki sposób, aby zaprezentować je nieco szerzej.

 

#1 Elastyczność i skalowalność
 

Google Cloud umożliwia firmom dostosowywanie zasobów do swoich potrzeb. Można łatwo zwiększać lub zmniejszać moc obliczeniową, pamięć i przestrzeń dyskową w zależności od wymagań. Dzięki temu, twoja firma może szybko optymalizować koszty i efektywnie zarządzać zasobami.

Co ważne, poziom zużycia dopasowuje się do poziomu obciążenia. Usługi można skalować w górę (na przykład w sytuacji, gdy na serwis wchodzi większa liczba użytkowników) i w dół (gdy użytkownicy opuszczą serwis).

Wraz z rozwojem produktu rośnie zapotrzebowanie na zwiększenie funkcjonalności oraz obsługę większej liczby użytkowników. Rosną więc wymagania infrastrukturalne. Chmura Google Cloud pozwala przeprowadzać te rozbudowy w najmniej uciążliwy dla użytkowników sposób – bez wstrzymywania działania produktu.

Elastyczność kosztowa to pochodna skalowalności. Obecny przy większości usług chmurowych system rozliczenia pay-as-you-go sprawia, że przy niewielkim ruchu możemy spodziewać się niskich rachunków. Zwiększą się one wraz ze wzrostem liczby użytkowników, co jest naturalnym i oczekiwanym rezultatem.

 

#2 Wysoka dostępność i niezawodność
 

Google Cloud zapewnia silną infrastrukturę, która gwarantuje wysoką dostępność i niezawodność usług. Dzięki globalnej sieci centrów danych i automatycznemu replikowaniu danych, firmy mogą mieć pewność, że ich aplikacje i dane są zawsze dostępne dla użytkowników.

Obecnie platforma Google Cloud dostępna jest w 36 regionach, a Google już zapowiada poszerzenie tej listy o 12 kolejnych. To, że centra danych znajdują się blisko klientów docelowych aplikacji i innych rozwiązań oferowanych przez firmy korzystające z Google Cloud ma decydujące znaczenie. Wpływa bowiem na skrócony czas oczekiwania na treści, co tylko przekonuje klientów docelowych do korzystania z usługi zapewnianej przez daną firmę.

 

#3 Zaawansowane narzędzia i sztuczna inteligencja
 

Wisienką na chmurowym torcie jest fakt, że Google Cloud oferuje bogaty zestaw narzędzi i usług, które umożliwiają firmom wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Korzystająca z Google Cloud firma może tworzyć zaawansowane modele predykcyjne, analizować dane, automatyzować procesy biznesowe i wiele więcej, co przekłada się na większą efektywność i innowacyjność.

 

#4 Bezpieczeństwo i zgodność dzięki Google Cloud
 

Google Cloud stosuje rygorystyczne środki bezpieczeństwa, aby chronić dane firmowe. W kontekście coraz częściej pojawiających się ataków DDoS ma to niebagatelne znaczenie. Google Cloud oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak kontrola dostępu, szyfrowanie danych w ruchu i w spoczynku oraz monitorowanie zagrożeń. Ponadto, Google Cloud spełnia najwyższe standardy zgodności, takie jak GDPR, HIPAA i PCI DSS, co jest istotne dla wielu branż.

 

#5 Szeroki zakres usług
 

Google Cloud oferuje szeroki zakres usług, które mogą pomóc firmom w różnych obszarach. Obejmuje to usługi obliczeniowe, przechowywanie danych, bazy danych, analitykę danych, zarządzanie kontenerami, sieciowanie, usługi IoT, zarządzanie tożsamością i wiele innych. Ta różnorodność usług pozwala firmom znaleźć rozwiązania odpowiadające ich konkretnym potrzebom.

Google Cloud zapewnia ponad 200 usług, z których szczególnie ważne i popularne to:

Firebase – wykorzystywany do budowy aplikacji.

Cloud SQL – odpowiadający na potrzeby bazodanowe.

BigQuery – idealne narzędzie do prowadzenia analityki danych.

Google Kubernetes Engine – nieodzowny pomocnik w konteneryzacji.

Looker – wykorzystywany do wizualizacji danych.

Cloud Run – nieodzowne narzędzie serverless computing.

Cloud Armor – tarcza broniąca przed atakami.

 

Jak skutecznie wdrażać Google Cloud w firmie?
 

Zarówno migracja do chmury Google Cloud jak i budowanie rozwiązania chmurowego od zera może być procesem przeprowadzonym sprawnie i bezboleśnie. Przez to ostatnie rozumiemy – efektywnie kosztowo. Aby to osiągnąć kluczowe okazuje się skorzystanie z usługi certyfikowanego partnera Google Cloud jakim jest FOTC.

Po pierwsze, potrzebujesz specjalistów, którzy przeprowadzą Twoją firmę krok po kroku z obecnego rozwiązania do chmury Google Cloud. Pozwolą Ci zaoszczędzić czas, jak i pieniądze. Doświadczenie, na które składa się zakończona sukcesem migracja ponad 3300 firm, to gwarancja natychmiastowej operacyjności tworzonych przez Ciebie aplikacji czy innych rozwiązań kierowanych do klientów Twojej firmy.

Skontaktuj się z certyfikowanym Cloud Architect FOTC, zapytaj o szczegóły lub od razu poproś o Proof of Concept dla Twoich zamierzeń. Nie odwlekaj optymalizacji kosztów i czasu.

Dowiedz się więcej na temat Google Cloud: https://fotc.com/pl/google-cloud-platform/

 

Materiał partnera.