WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.08.2020Górale vs. Ślązacy - na inaugurację sezonu Ekstraklasy

Już w niedzielę 23 sierpnia nowy sezon rozpocznie PKO BP Ekstraklasa. Po czteroletniej, Pierwszy mecz na zabrzańskiej murawie rozegra z Górnikiema TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, które do najwyższej ligi wraca po czteroletniej przerwie.

„Ekstraklasa znowu nasa!”-  śpiewali górale 25 lipca, żegnając miniony sezon i pierwszą ligę.

To, czego nie udało się w ciągu ostatnich czterech lat, dokonała przebojowa ekipa Krzyszofa Brede, która jak huragan wdarła się na pierwszoligowy szczyt po znakomitym sezonie 2019/20.

Sierpniowe sparingi pokazały jednak, że największym wyzwaniem Górali może być zgranie z nowo przyjętymi do składu zawodnikami.

Podbeskidzie najpierw wygrało z Hutnikiem Kraków 2:0, by potem przegrać z Wisłą. Zwycięska okazała się natomiast inauguracja pucharu Polski, gdy na wyjeździe Górale jeden do zera pokonali Stal Rzeszów.

Nowi w składzie to pozyskani w ostatnim miesiącu nastolatkowie: Maksymilian Sitek z Legii i Dominik Frelek z Grudziądza.

W niedzielnym meczu na murawie przy Roosevelta pewnie zobaczymy starszego od nich debiutanta, Georgo Kocsisa z Węgier.

Arbitrem głównym będzie sędzia Mariusz Złotek, jego asystentami Radosław Siejka i Filip Sierant, sędzią technicznym będzie Paweł Malec, arbitrem VAR Tomasz Musiał, asystentem VAR Adam Kupsik.

W najwyższej klasie rozgrywkowej nasi piłkarze będą prezentować się w nowych kostiumach. Z informacji na stronie klubu wynika, że na strojach nadal dominować będzie haft wzorowany na zdobieniach strojów górali karpackich. Bardziej wyeksponowana została rozeta - charakterystyczny ornament znany z kultury góralskiej, obecny zarówno na Podhalu, jak i w Beskidach. Zachowany został góralski charakter stroju meczowego, bez zmian pozostaje jego staranne wykończenie z dbałością o detale: kołnierzyk nadal zdobi hasło „Ponad nami tylko góry”. Font zastosowany przy numerach oraz nazwiskach jest uniwersalny dla wszystkich klubów.
Podstawowym kompletem kostiumów meczowych będzie zestaw: biała koszulka, czerwone spodenki, białe getry.
W meczach wyjazdowych Podbeskidzie przeważnie będzie prezentowało swój drugi komplet - całkowicie niebieski.

Pierwszy mecz PKO BP Ekstraklasy odbędzie się 23 sierpnia na stadionie Górnika Zabrze o godzinie 17.30.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: TS Podbeskidzie