WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.06.2020Górnik dzwoni do… górnika. Wyjątkowa akcja zabrzańskiego klubu!


Ostatnie tygodnie szczególnie były szczególnie trudne dla pracowników śląskich kopalń i ich rodzin. Dlatego piłkarze zabrzańskiego Górnika, którzy na co dzień mogą liczyć na wielkie wsparcie górników, postanowili się im odwdzięczyć, dodając otuchy w trudnych momentach. Akcja promocyjna zabrzańskiego klubu wydaje się strzałem w dziesiątkę, jest czymś więcej niż tylko działaniem promującym klub. 
 
Mimo napiętego grafiku przed meczem z Lechią Gdańsk piłkarze 14-krotnych Mistrzów Polski znaleźli czas, by zadzwonić do grupy górników z kopalni Sośnica w Gliwicach i  zwyczajnie – po ludzku – udzielić im wsparcia.
- Szymon Matuszek, Mateusz Matras, Dawid Kudła i Daniel Ściślak to chłopcy stąd – czytamy na oficjalnej stronie klubu. W kopalniach pracują ich krewni, znajomi, przyjaciele. Nieobca jest im specyfika górniczej pracy, trudu i znoju, jakie się z nią wiążą. Krótkie rozmowy łapią za serce. Uwięzieni w czterech ścianach swoich mieszkań kibice łaknęli wieści z szatni, zapewniali o tym, że czują się dobrze i kibicują Trójkolorowym. 

- Teraz jednak to My kibicujemy Wam. Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się ponownie na meczach ukochanego Górnika – podkreśla klub z Zabrza. 
- „Górnicy jesteśmy z Wami” to hasło popularnej wśród kibiców pieśni. W bieżącym czasie nabiera ona nowego wydźwięku i głębszego sensu. Dziś to My chcemy Wam oddać to, co na co dzień otrzymujemy – wielkie wsparcie! Właśnie to hasło pojawi się na koszulkach, w których zabrzanie wybiegną na przedmeczową rozgrzewkę – podkreślają pomysłodawcy akcji. 
 
W rozmowach z kibicami piłkarze zachęcają ich do oglądania meczów w telewizji lub za pośrednictwem Internetu. W ramach 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie dziś u siebie Lechię Gdańsk. Początek spotkania o godz. 20.30. 

Źródło: Górnik Zabrze