WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.07.2022Habitat for Humanity Poland buduje w kobietach wewnętrzną siłę

 
Od 2017 roku Fundacja Habitat for Humanity Poland realizuje model najmu społecznego. Celem programu jest poprawa dostępu do mieszkań przystępnych cenowo dla osób w trudnej sytuacji. Jedną z grup objętych naszym wsparciem są kobiety, w tym z Ukrainy często po bardzo trudnych, traumatycznych przejściach. 
 
Fundacja w ramach wsparcia mieszkaniowego osób w trudnej sytuacji życiowej pragnie zwiększać ich samodzielność, wspierać ich w rozwoju i stwarzać im możliwości poprawy zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Taka aktywna postawa uczestników programu pozwala im zbudować trwałą stabilizację życiową i długotrwałe bezpieczeństwo. 
Program Najmu Społecznego pomaga mi czuć się bezpiecznie i stabilnie – zaznacza jedna z kobiet objętych programem.
 
Dzięki współpracy z firmą Procter&Gamble uczestniczki Programu Najmu Społecznego mogą korzystać z pomocy psychologa. Pomoc obejmuje indywidualne konsultacje oraz kobiecą grupę wsparcia. 
 
Habitat for Humanity Poland
Działamy w Polsce od ponad 30 lat, odkąd 14 marca 1992 roku zarejestrowano Stowarzyszenie Domy Nadziei Habitat for Humanity Gliwice. Zajmujemy się remontami, niesieniem pomocy mieszkaniowej oraz wdrażaniem i skalowaniem innowacyjnych rozwiązań, w tym poprzez rzecznictwo. Szacuje się, że w ciągu ostatnich 5 lat z inicjatyw rzecznictwa publicznego oraz zgłaszanych przez Fundację poprawek do przygotowywanych przepisów dotyczących mieszkalnictwa skorzystało 690 tysięcy osób.
 
W obecnej kryzysowej sytuacji bardzo zależy nam na pokazywaniu i popularyzowaniu rozwiązań, które mają szczególny potencjał skalowania. Chcemy promować rozwiązania systemowe, tak aby skala działań była jak największa.
 
 
 
Habitat for Humanity Poland
www.habitat.pl
www.facebook.com/HabitatPL/
 
Źródło: Habitat for Humanity Poland