WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

29.06.2020Jak nie epidemia, to pogoda. Wuefista z Czechowic i rodzinna gimnastyka w sieci

W roku szkolnym  koronawirus, a na wakacjach - pogoda - zatrzymały dzieci w domu. Do akcji ruszył wuefista z Czechowic-Dziedzic. Do czerwca sporo się nagimnastykował, organizując lekcje online na kanale Youtube’owym. Teraz, z rozbiegu, wziął się za nową serię krótkich filmików wakacyjnych.

 

Jeśli będzie wam brakowało pomysłów na spędzanie wolnego czasu z rodziną, to polecamy propozycje nauczyciela Zespołu Szkół „Silesia” z Czechowic-Dziedzic. Mariusz Maławy udowodnił, że lekcje wychowania-fizycznego on-line nie muszą być nudne. Teraz zapowiada nową serię krótkich filmików- z letniego obozu. 

„Wychowanie fizyczne to jednak ćwiczenia, ruch. Na początku pandemii w internecie było niewiele propozycji, wszystko dość sztywne, a ja pracuję z młodzieżą…”- mówi nauczyciel czechowickiej szkoły.

Tak narodził się pomysł na kanał na platformie You Tube  „FAJNY RUCH”. Mariusz Maławy zaangażował do nagrań swoje dzieci, a sprzętami do ćwiczeń były przedmioty które mamy zwykle pod ręką: koszulka, plastikowe butelki, schody, ściana, papier toaletowy, czy ręcznik.

Plik dźwiękowy: tk_1wf%20YT.mp3

Uczniów angażował konkursami i modnymi ostatnio wyzwaniami- w ten sposób zdobywali oceny. „Okazało się, że niektórzy uczniowie dobrze czują się w formie lekcji zdalnych, niektórzy zaskoczyli mnie swoją kreatywnością”- opowiada nauczyciel.

Kanał po 3 miesiącach może pochwalić się 200 tysiącami wyświetleń.

Trudny rok szkolny zakończony, ale Mariusz Maławy nie kończy swojej aktywności w internecie. Już zapowiada serię filmików z propozycjami zajęć w terenie. 

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
foto: Fajny Ruch/YT