WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.07.2022Jak urządzić małą łazienkę, sprawdź triki aranżacyjne

 
Urządzenie małej łazienki to spore wyzwanie. Aby zmieściły się w niej wszystkie potrzebne sprzęty i meble czasem trzeba skorzystać z paru sprytnych rozwiązań. Warto wiedzieć w jaki sposób można pomysłowo zaaranżować takie niewielkie pomieszczenie, aby było praktyczne i prezentowało się atrakcyjnie.
 
 
Wzory i kolory w małej łazience
Bardzo ważną kwestią dotyczącą aranżacji małych łazienek jest unikanie wzorów i kolorów, które są zbyt wyraziste i przytłaczają. Wzorzyste, wielokolorowe okładziny mogą optycznie pomniejszyć pomieszczenie. Dużo lepszym pomysłem będzie wykorzystanie jasnych kolorów. Ciekawą możliwością są także błyszczące okładziny, które odbijają światło. Na rynku dostępne są także różne modele płytek ceramicznych o subtelnej fakturze.
Bardzo dobrym rozwiązaniem, które z pewnością sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe jest zamontowanie na ścianach płytek o dużym formacie. W ten sposób można wykluczyć nadmiar fug i zyskać gładką i jednolitą powierzchnię.
 
Toaleta i umywalka
Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać aranżując wnętrze łazienki jest niezajmowanie przestrzeni na podłodze. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się podwieszane modele umywalek i toalet. Dzięki zanontowaniu takich elementów podłoga nie będzie zakryta i będzie odbijała więcej światła, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądało na większe, a ponadto będzie łatwiejsze w utrzymaniu czystości. 
Ofertę umywalek możesz sprawdzić: https://www.ceneo.pl/Umywalki
 
 
Lustra
W małej łazience warto wykorzystać duże lustra. Można je umieścić zarówno na ścianie jak i na frontach szafek. Dzięki temu dodatkowo zaoszczędza się przestrzeń. Aby skutecznie, optycznie powiększyć pomieszczenie, dobrze jest zamieścić dwa duże lustra, które nie posiadają ram na przeciwległych ścianach. Takie rozwiązanie m może jednak sprawić, że nie każdy będzie się czuł komfortowo. 
Innym pomysłem jest lustro z ramą o dużych wymiarach nad umyemwalką lub lustro, które zajmie całą przestrzeń od sufitu aż do podłogi. 
 
Wanna a kabina prysznicowa
Jedną z ważniejszych kwestii spornych, z którymi mierzą się inwestorzy aranżując małą łazienkę jest wybór między wanną a prysznicem. Wbrew pozorom w małych pomieszczeniach wcale nie trzeba rezygnować z wanny. Osoby, które cenią sobie długie, relaksujące kąpiele mogą się zdecydować na ich zakup. W pomieszczeniu o małym metrażu zmieszczą się tylko niewielkie modele, jednak nie jest to dużym problemem. Do wqnny warto wybrać pasującą baterię wannową, ich ofetę możesz sprawdzić: https://www.ceneo.pl/Baterie_lazienkowe/Rodzaj:Wannowe.htm
Ciekawym wyjściem jest także wanna ze specjalnym, szklanym parawanem. Dzięki niemu będzie można komfortowo brać prysznic. Jednak warto zaznaczyć, że małych łazienkach o wiele lepiej sprawdzą się prysznice. Najlepiej będą się prezentować kabiny wykonane z transparentnego szkła, które w żaden sposób nie zdominuje przestrzeni. Ciekawą możliwością jest także kabina walk - in. Charakteryzuje się ona otwartą formą, która nie przytłacza przestrzeni, a dzięki  temu, że nie ma brodzika nawet optycznie powiększa pomieszczenie. 
 
 
Uporządkowanie przestrzeni
Zastanawiając się jak urządzić małą łazienkę, należy także pamiętać o jej uporządkowaniu. Zagracona póki i szafki bardzo przytłaczają w niewielkiem pomieszczeniu. Dlatego należy zadbać o właściwe miejsce do przechowywanie kosmetyków i innych akcesoriów. Dobrze sprawdzą się wszelkie organizery do szuflad i na blaty. Każda rzecz powinna mieć swoje stałe miejsce. 
 
Źródło: Materiał partnera