WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.10.2022Jakie są zalety zastosowania pianki PUR?

 
W dzisiejszych czasach przy rosnących cenach za energię właściwa termoizolacja budynków jest niezwykle istotna. Może bowiem przynieść niemałe oszczędności finansowe. Warto zatem wykorzystać w tym zakresie najbardziej wydajne materiały. Jednym z takich materiałów jest właśnie pianka PUR. Jakie są jej zalety i dlaczego dziś jest tak popularna?
 
Skąd wzięła się tak duża popularność pianki poliuretanowej?
 
Materiał, jakim jest poliuretan, swoją popularność zyskiwać zaczął w momencie odkrycia możliwości spieniania, czyli już w połowie ubiegłego wieku. Okazało się wówczas, że ogromną zaletą tego materiału jest to, że nie tylko pełni funkcję znakomitego izolatora, ale również to, że nie wymaga stosowania dodatkowych klejów i innych środków montażowych. Co więcej, samo aplikowanie pianki poliuretanowej także okazało się niezwykle proste i szybkie. Materiał ten w znakomity sposób wypełnia każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Wszystko to sprawiło, że pianka PUR jest dziś tak powszechnie stosowana. Dodać tu trzeba, że w przypadku ocieplania domów wykorzystuje się dwa rodzaje pianki. Mowa tu miękkiej piance PUR oraz twardej piance PUR.
 
 
Jakie są zalety miękkiej pianki PUR?
 
Miękka pianka PUR to pianka otwartokomórkowa, która stosowana jest do ocieplania pomieszczeń wewnętrznych. Są to najczęściej ściany i poddasza. Do jej aplikacji wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt natryskowy. Ważne jest zatem, aby takie prace wykonywała firma mająca odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Więcej na ten temat przeczytać można na: https://www.oferteo.pl/ocieplanie-pianka
 
Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń pianka już w kilka sekund może powiększyć swoją objętość nawet 120 razy. Wśród wielu zalet miękkiej pianki PUR na pewno wskazać trzeba na jej trwałość. Pianka nie opada, nie kurczy się i się nie utlenia. Zastosowanie miękkiej pianki PUR to inwestycja nawet na kilkadziesiąt lat. Materiał ten cechuje się również wysoką jakością i ciągłością pokrycia powierzchni. Co więcej, nie ma tu mowy o powstawaniu mostków termicznych i łączeń. To z kolei oznacza, że zimą nie traci się ciepła, a latem pomieszczenia nie nagrzewają się za bardzo. Dodać również warto, że miękka pianka PUR także znakomicie tłumi hałas. Nie bez znaczenia jest również to, że jest to materiał odporny na wilgoć oraz to, że nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych.
 
 
Jakie są zalety twardej pianki PUR?
 
Twarda pianka PUR to z kolei pianka zamkniętokomórkowa, która najczęściej wykorzystywana jest do ocieplania fundamentów, dachów oraz tarasów. Zapewnia nie tylko znakomitą termoizolację, ale i hydroizolację. Twarda pianka PUR skutecznie nie przepuszcza zimnego powietrza i wilgoci. Wśród wielu zalet tego materiału z pewnością wymienić trzeba świetną izolację termiczną, szczelność i ciągłość pokrycia oraz odporność na wpływy biologiczne, chemikalia i rozpuszczalniki. Co więcej, twardą piankę poliuretanową zastosować można na niemal każdej powierzchni. Jest to również materiał prosty w montażu. 
 
Jak wspomniano, jej aplikacją zająć powinien się fachowy wykonawca. Warto pod tym kątem zajrzeć na: https://www.oferteo.pl/ocieplanie-pianka/Katowice Na koniec dodać jeszcze można, że twarda pianka poliuretanowa jest materiałem przebadanym i atestowanym. Jest to zatem materiał w pełni bezpieczny.