WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.11.2021Jazzowa Jesień wraca do Bielska po covidowej przerwie

Gwiazdy światowego jazzu, polskie premiery i specjalnej projekty złożą się na program 19. Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej im. Tomasza Stańko, która już w czwartek 18 listopada rozpocznie się w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Na początek, 18 listopada o godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury funduje nam spotkanie z jednym z najciekawszych gitarzystów jazzowych - Jakobem Bro i płytą pod tytułem Uma Elmo nagraną dla legendarnej wytwórni płytowej ECM. Płyta przygotowana w 2021 r. przez trio - do którego Jakob Bro zaprosił norweskiego trębacza Arve Henriksena i hiszpańskiego perkusistę Jorge Rossy - zbiera doskonałe recenzje na całym świecie. Jednym z ważniejszych momentów albumu jest utwór To Stanko. Jak mówi sam artysta: Skomponowałem utwór To Stanko, aby uczcić życie i brzmienie Tomasza Stańki, w którego zespole grałem, nagrywałem i z którym koncertowałem na całym świecie przez ponad pięć lat.

- Jazzowa jesień, przesiąknięta duchem i koncepcją legendarnego Tomasza Stańki, zwykle trwała sześć wieczorów - mówi Marek Kamiński z Bielskiego CK, na którego deskach wystąpią oryginalni i prezentujący własny wyrafinowany styl wykonawcy:

Plik dźwiękowy: tk_1jazzJes%20SET.mp3

Festiwal zamkną Kasia Pietrzko – pianistka, bielszczanka – i Skalpel + Jazz Quartet & Piotr Damasiewicz – w koncercie pod znamiennym tytułem Music for S. – s jak Tomasz Stańko, który za życia współtworzył, a teraz patronuje Jesieni Jazzowej w Bielsku-Białej.

Szczegóły festiwalu i pełna lista wykonawców – na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: Anita Suchocka, Paweł Sowa