WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.06.2020Jednak zatańczą pod Beskidami? TKB nie tylko w Internecie

Epidemia nie do końca pokrzyżuje plany tegorocznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej. złagodzenie obostrzeń sanitarnych daje nadzieję na rozegranie chociaż kilku wydarzeń w plenerze.
 

Tegoroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej - tym razem w Internecie. Zamiast 9. dni koncertów, na estradach ośmiu górskich miejscowości, będą występy online, gotowanie na polanie, reportaże i pokazy strojów. Epidemia pokrzyżowała plany 57 edycji największej imprezy góralskiej  w Polsce.

 

„ Do minikoncertów dla ograniczonej liczby widzów gotowe są Żywiec Szczyrk i Wisła” - mówi główny organizator dyrektor regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Lesław Werpachowski:

Plik dźwiękowy: tkb.mp3

W Ujsołach,  na towarzyszące wydarzeniu Wawrzyńcowe Hudy, zapłonie  tradycyjne wysokie ognisko - jednak bez publiczności.

Nie będzie również tak oczekiwanych co roku gości z zagranicy. Zamiast tego, w Internecie zobaczymy ponad 50. nagrań wideo z akcji #zatańcujwdomu, w której wzięły udział między innymi zespoły z Francji, Gruzji i Turcji.

57 Tydzień Kultury Beskidzkiej, największe święto folkloru i tradycji w Polsce, odbędzie się od 25 lipca do 2 sierpnia br.  Na Facebookowym profilu i kanale YouTube TKB będą filmy archiwalne, transmisje, gotowania na polanie i koncerty online oraz pokazu strojów i warsztaty ludowe.

Jeżeli do rozpoczęcia imprezy obowiązywałyby obecne ograniczenia sanitarne, to plenerowe wydarzenia - dla maximum 150 widzów - mogłyby rozegrać się w niektórych miejscowościach. Przygotowania ruszyły pełna parą, ale to od aktualnej sytuacji epidemicznej będzie zależała decyzja o ostatecznym przebiegu góralskiego festiwalu.

 

 

 

 

 Źródło: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej