WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.06.2020Kaniów: Cud, że nikt nie zginął. Teraz wielkie sprzątanie po przejściu trąby powietrznej

Mieszkańcy Kaniowa nie będą dobrze wspominali minionej niedzieli. Po przejściu trąby powietrznej 9 domów zostało zupełnie pozbawionych dachu, a kolejne 13 budynków jest uszkodzonych.  Trwa wielkie sprzątanie z udziałem służb komunalnych z gminy Bestwina. 
 

 

Gdy w niedzielę około 14:00 nad Kaniów nadciągnęły burzowe chmury nikt nie spodziewał się tak niszczycielskiego żywiołu. jak mówią mieszkańcy Wszystko trwało kilkadziesiąt sekund 

 

Na przestrzeni pół kilometra uszkodzonych zostało 20 domów mieszkalnych i dwa budynki gospodarcze 

Żywioł przetoczył się w promieniu dwóch ulic, na obszarze około pół kilometra. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy mieszkańcy pozostali w swoich domach lub znaleźli schronienie u mieszkających w pobliżu krewnych. Teraz trwa szacowanie strat - głównie zerwanych dachów: 

 

Dzisiaj na miejscu mają się pojawić kontenery na gruz podstawione przez gminę. Pomoc finansową zapowiedział również wojewoda śląski, który kontaktował się w tej sprawie z rządem. 

 


Według służb wojewody, poszkodowani mogą liczyć na zasiłki celowe celowego w wysokości do 6 tys. zł, a także starać się o pomoc finansową do 20 tys. zł na odbudowę zniszczonych domów ze środków ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.