WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.05.2022Kierunek dzielnice w Gliwicach

Spotkajmy się w dzielnicach – rozmowy o tym, co ważne. Rozpoczyna się cykl spotkań prezydenta Adama Neumanna z mieszkańcami.
 
KIERUNEK - DZIELNICE! to możliwość przedstawienia spraw bliskich mieszkańcom danej dzielnicy oraz rozmowy o kluczowych miejskich inwestycjach. Będzie to doskonała okazja do zadania pytań czy zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia w lokalnych społecznościach i  problemy. Spotkania będą odbywać się w szkołach oraz w siedzibach Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych.
W Gliwicach mamy wyodrębnionych 21 jednostek pomocniczych – dzielnic. W 19 z nich funkcjonują rady dzielnic, z którymi od początku kadencji prezydent miasta spotyka się na kwartalnych spotkaniach, przekazując najważniejsze informacje o sprawach bieżących, wysłuchując jednocześnie problemów zgłaszanych przez członków rad. W ubiegłym roku odbył się także cykl spotkań z mieszkańcami dzielnic podczas opracowywania strategii rozwoju miasta do roku 2040, które przyniosły wiele ciekawych pomysłów i inspiracji.
Sprawy dotyczące najbliższego otoczenia są nam często najbliższe, dlatego spotkania KIERUNEK - DZIELNICE! odbędą się blisko mieszkańców, w dzielnicach i będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
- Zapraszam Państwa serdecznie do wzięcia udziału w spotkaniach Kierunek - Dzielnice. Cieszy mnie możliwość porozmawiania z Państwem bezpośrednio, w dzielnicach. Myślę, że to ważne aby jeszcze lepiej rozumieć Państwa potrzeby, oczekiwania, punkt widzenia. Liczę na dyskusję i wymianę doświadczeń. Państwa opinie są dla mnie bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości miasta – jest to przecież nasze wspólne dobro. Serdecznie zapraszam! – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.
 
Spotkania zaplanowano na maj i czerwiec 2022 roku, a pierwsze odbędą się 5 maja, o godz. 16.30 w Bojkowie (SP nr 8 przy ul. Spacerowej 6) oraz o 18.30 w Wilczym Gardle (SP nr 2 przy ul. Lewkonii 2).
 źródło:www.gliwice.eu