WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.08.2020Koronawirus w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Wstrzymane przyjęcia na Oddziale Pediatrii

 
U dwóch osób - przedstawicieli personelu medycznego oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, badania w kierunku SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny.
 
Oznacza to, że przyjęcia małych pacjentów na Oddział Pediatrii zostały wstrzymane do odwołania. Szpital zapewnia, że reżim sanitarny na oddziale pediatrii był i jest przestrzegany w sposób restrykcyjny - personel medyczny pracuje w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej: maseczki najwyższej klasy FFP3, przyłbice, czepki, fartuchy barierowe 
oraz rękawice.
 - Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia na inne osoby jest znikome - podkreśliła dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.
 
Plik dźwiękowy: %23dd.mp3
 
Na oddziale pediatrii przebywało dziesięcioro małych pacjentów wraz z opiekunami. Dzieci, u których proces diagnostyczno-terapeutyczny został zakończony, będą wypisane do domu i objęte opieką PSSE w Gliwicach.
 
Sanepid rozważy, czy ewentualna kwarantanna będzie konieczna i skontaktuje się bezpośrednio z opiekunami dzieci.
 
Z komunikatu dla mediów rozesłanego przez gliwicką placówkę wynika, że w tej chwili żadne dziecko ani opiekun nie wykazują objawów zakażenia. Ze względów bezpieczeństwa, wymazy w kierunku SARS-CoV-2 zostały pobrane od wszystkich pacjentów, opiekunów oraz personelu.