WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.08.2021Kosmos można poczuć na własnej skórze! Polaris OPP w Forum Gliwice z wystawą, jakiej nie ma w EuropieOd 16 do 29 sierpnia w CH FORUM w Gliwicach będzie kosmicznie, a to wszystko za sprawą wystawy interaktywnej „Misja po Układzie Słonecznym”. 

To pierwsza tego typu w Europie koncepcja prezentująca w innowacyjny sposób planety w Układzie Słonecznym, do których można nie tylko wejść, ale i przeżyć symulowane zjawiska, jakie panują na danej planecie.

Uczestnicy tej niezwykłej misji po Układzie Słonecznym przekonają się m.in., jaka jest temperatura na Wenus, jak pachnie Uran, gdzie są największe cyklony w Układzie Słonecznym i z czego składa się Merkury. Dotkną powierzchni Księżyca, zobaczą „deszcz” na Wenus, wyeksplorują Marsa, poczują ciśnienie na Jowiszu, zanurzą się w chmurach Saturna i odwiedzą odległego Neptuna.

„Misja po Układzie Słonecznym” to wystawa polskiej produkcji, opracowana przez grupę popularyzatorów nauk ścisłych we współpracy z ekspertami uczelni wyższych, naukowcami i pasjonatami współpracującymi ze Stowarzyszeniem POLARIS–OPP, organizacji funkcjonującej od 27 lat.

Wystawa składa się z kompletu 10 namiotów planetarnych od 3 do 5 m średnicy. Każda z pneumatycznych planet będzie omawiana przez koordynujących wystawę instruktorów. Dodatkowo symulowanie zjawisk będzie odbywało się przy aktywnym zaangażowaniu zwiedzających (wspólne uruchamianie urządzeń demonstracyjnych, wykonywanie eksperymentów, symulowanie warunków atmosferycznych czy wyjaśnianie nietypowych zjawisk z zadawaniem pytań).

Uczestnicy, przed wejściem do każdej z planet, przygotują się do misji: zabezpieczą oczy okularami, czasami też zabezpieczą słuch lub założą modelowe hełmy. Każdy z uczestników otrzyma specjalny voucher/bilet do numerowanych Misji po Układzie Słonecznym.

Nie ma ograniczeń wiekowych w zwiedzaniu wystawy, ale należy zapoznać się z indywidualnymi zasadami przed wejściem do każdej z planet, z uwagi na nietypowe efekty specjalne.
Wystawa jest ekscytującym doznaniem dla każdego: od dziecka po seniora.
Nie obowiązują na nią zapisy. Wystarczy podejść do punktu obsługi wystawy przy scenie głównej w CH FORUM, odebrać voucher/przydział do misji i poczekać, aż zbierze się grupa chętnych.
Punkt działać będzie w dni powszednie w godz. 10:00 - 18:00; w weekendy w godz. 12:00 - 20:00.
W niedzielę wystawę można zwiedzać zewnętrznie z użyciem kodów QR i własnych smartfonów.
Grupy zorganizowane powinny zgłaszać chęć wizyty z wyprzedzeniem.

Szczegóły na stronie internetowej CH Forum Gliwice - link tutaj

 

*promocja