WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.06.2022Młode, gliwickie talenty zostały docenione

 
„Zwiastuny” to wyróżnienia przyznawane młodym artystom. W tym roku 130 statuetek powędrowało do utalentowanych uczniów gliwickich szkół. Uroczysta gala odbyła się 6 czerwca w Teatrze Miejskim.
 
Była to już szesnasta edycja „Zwiastunów”. Artyści zaprezentowali się przed publicznością na scenie gliwickiego teatru. W tym roku nagrodzono wschodzące talenty z 20 szkół. W tym gronie znaleźli się młodzi plastycy, muzycy, tancerze i literaci.
Zwiastuny 2022 pokazały, jak wiele mamy w Gliwicach utalentowanej młodzieży. Te wyróżniania przypominają, ile wysiłku młodzi, uzdolnieni artystycznie ludzie muszą na co dzień wkładać w szlifowanie swoich umiejętności. Bardzo duża jest także rola rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół – osób, które te młode talenty wspierają i pomagają im się rozwijać – mówi Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, odpowiedzialna między innymi za edukację.
 
Gliwicka Gala Młodych Talentów już od 16 lat jest organizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach.
 
Źródło: UM Gliwice