WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.06.2020Na zamknięcie granic odpowiedzą... ogniem. XVII-wieczna inscenizacja na Zamku w Cieszynie

Były protesty na moście w Cieszynie, teraz na Zamku… odezwą się działa. Jutro na dziedzińcu rozłożą obóz siedemnastowieczne grupy rekonstrukcyjne. Z drugiej strony Olzy ogniem odpowiedzą sympatycy historycznych militariów z Czech.

XVII-wieczny obóz wojskowy postawi Konfederacja Wolnych Regimentów – w sumie 6 grup rekonstrukcyjnych z okolic Oświęcimia, Warszawy i Kielc.

"Będą kolorowe stroje, namioty i prawdziwa broń" - mówi współorganizator imprezy, Piotr Dusza z Korpusu Artylerii Zamku Tenczyn:

Plik dźwiękowy: tk_2salwy.mp3

Niestety, restrykcje rządu czeskiego nie dopuszczają udziału rekonstruktorów z Czech i Moraw, którzy jutro pojawią się jednak po drugiej stronie Olzy, na wspólnej inscenizacji ostrzału artyleryjskiego. To gest przyjaźni i solidarności hobbystów, którzy zwykle o tej porze roku rozpoczynali sezon plenerowych spotkań, podróżując swobodnie po całej Europie.

Początek jutrzejszej imprezy w samo południe – na Rynku w Cieszynie będzie prezentacja musztry i salut armatni. Pokazy na Zamku potrwają do szóstej wieczorem.

 

Źródło: Korpus Artylerii Zamku Tenczyn /Fb