WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.08.2020Najlepsza przestrzeń jest w Pyskowicach?

 
Trwa plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Swoich faworytów wybierają internauci z naszego regionu. O zaszczytny tytuł rywalizuje również zrewaloryzowany park miejski w Pyskowicach. Czeka na głosy do końca sierpnia.
 
Do tegorocznej, 21 edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Większość z nich ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy.
 
Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Inwestycja, która uzyska najlepszy wynik, zdobędzie nagrodę internautów. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Ponadto realizacje zostaną ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.
 
 
 
Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach NPP 2020 i Architektura Roku odbędzie się w okresie jesiennym, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.
 
W plebiscycie bierze udział również rewaloryzacja Parku Miejskiego w Pyskowicach. Inwestycja objęła teren o powierzchni 5,24 ha. Powstała atrakcyjna przestrzeń miejska i doskonałe miejsce wypoczynku. Pojawiły się alejki spacerowe z elementami małej architektury, oświetlenie, przybyło drzew i zieleni. Do największy atrakcji należy plac zabaw, siłownia na wolnym powietrzu, trasy dla rolkarzy i miłośników nordic walking. Są też grill-pointy, wybieg dla psów, a także pomost widokowy nad terenami podmokłymi.
 
Łączna wartość inwestycji wyniosła blisko 5 mln zł (4.927.626,83zł), a wartość dofinansowania przekroczyła 3 mln zł (2.945.752,40 pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaś a 258.141,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020). Dzięki pomocy park zyskał nowe oblicze, a mieszkańcy gminy i okolic kolejne, ciekawe i piękne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu
 
Głosy można oddawać przez stronę: https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020