WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.08.2023Nielegalne substancje w żelkach! Pies wywąchał je w jednej z paczek w Zabrzu!

 
Funkcjonariusze ze śląskiej KAS skontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. Podczas kontroli funkcjonariuszy wpierał pies Kodi.
  • W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 1 kg żelków zawierających substancję THC. 
  • Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego (WER) w Zabrzu.
  • Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał biszkoptowy golden retriever Kodi. W jednej z przesyłek nadanych w Stanach Zjednoczonych pies wywęszył środki odurzające. 
 
W paczce mundurowi znaleźli 49 szt. foliowych woreczków z żelkami. Na opakowaniach widniała grafika przedstawiająca trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o zawartości substancji THC. Przesyłka była przeznaczona dla odbiorcy z Częstochowy. 
 
Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że skład żelek zawiera substancję THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 1 kg żelków.
 
W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłek może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłki pocztowe wraz z zawartością zostały zatrzymane do sprawy karnej.
 
Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach