WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.11.2023Oryginalne rozwiązania na ścianę w kuchni

Ściany w kuchennym wnętrzu narażone są na działanie brudu, wilgoci oraz wysokiej temperatury, dlatego wymagają szczególnego zabezpieczenia. Czy istnieją trwałe rozwiązania będące jednoczenie estetyczne i eleganckie? Poniżej prezentujemy funkcjonalne i oryginalne pomysły na kuchenne ściany, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się pięknie i stylowo. Poznaj nasze propozycje!
Płytki na ścianę w kuchni – piękne i trwałe rozwiązanie


Płytki ścienne do kuchennego wnętrza to niezwykle trwałe i piękne rozwiązanie, za którym przemawia również konkurencyjna cena. Glazura zniesie wysokie temperatury, plamy z brudu i tłuszczu, działanie pary wodnej oraz codzienne czyszczenie. Ogromna dostępność wzorów, kolorów oraz formatów sprawi, że bez trudu wybierzemy wzór, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam na oryginalnym i ciekawym efekcie możemy zdecydować się na płytki patchwork lub te w kształcie arabeski, rybiej łuski czy plastra miodu.

Równie pięknie prezentują się płytki cegiełki układane w ponadczasowy wzór jodełki. Warto również rozważyć montaż wielkoformatowych płytek ściennych, z którymi uzyskamy monochromatyczną, elegancką stylizację. Z odpowiednio dobranymi fugami stworzymy zaskakującą i niebanalną kuchenną przestrzeń pasującą do każdego stylu aranżacyjnego.

Ściana w szkle- poznaj sposób na oryginalną kuchnię

Panele ścienne w postaci gotowej szklanej tafli montowanej pomiędzy blatem kuchennym, a górnymi szafkami to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Nie pochłania zabrudzeń, jest odporna na działanie szkodliwych czynników, a także niezwykle łatwo utrzymać ją w czystości. Producenci proponują nam modele w postaci przezroczystej lub jednobarwnej, a także te ze zdobnym nadrukiem. Panel szklany stanowić może również doskonałe zabezpieczenie powierzchni pokrytej betonem lub delikatną cegłą.

Jeśli zdecydujemy się na specjalne szkło hartowane najwyższej jakości mamy gwarancję, że nawet jeśli tafla ulegnie rozbiciu rozpadnie się na kawałki, które nie będą zagrażać naszemu zdrowiu. Szklane panele to wymarzona opcja do minimalistycznych, nowoczesnych lub eleganckich wnętrz, w których ceni się proste i subtelne, lecz wysmakowane rozwiązania.

Ponadczasowa i klimatyczna cegła na ścianie w kuchni

Niewielki fragment ściany pokryty starą porozbiórkową cegłą lub ceglanymi płytkami to przepis na wyjątkowe i oryginalne wnętrze ze smakiem. Warto pokryć nimi przestrzeń z dala od kuchennego pieca, gdzie dekoracja będzie narażona na działanie brudu i tłuszczu. Jeśli chcemy nią pokryć strefę w okolicy blatu roboczego musimy pamiętać o jej odpowiedniej impregnacji lub montażu szklanego panelu, który skutecznie zabezpieczy jej powierzchnię. Ceglana ściana wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat i wrażenie przytulności. Dostępna jest nie tylko w czerwonym kolorze, ale także w bieli, beżu czy szarościach, znajdzie więc zastosowanie w wielu stylach aranżacyjnych.

Betonowa ściana w kuchni – przepis na nowoczesną stylizację

Ściana pokryta betonem to hit ostatnich sezonów, który zyskuje wierne grono fanów. Dostępny w formie gotowych płyt dekoracyjnych, w których został wykorzystany beton architektoniczny lub jako dekoracyjna masa tynkarska, znacznie tańsza i łatwiejsza w aplikacji. Betonowa ściana najlepiej prezentuje się w dobrze oświetlonych kuchniach o większym metrażu. Jeśli zamierzamy pokryć betonowymi płytami przestrzeń przy blacie musimy pamiętać o impregnacji materiału, co skutecznie zabezpieczy go przed szkodliwymi czynnikami.

 

Materiał partnera.