WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.02.2020Oświęcim: Podpalacz zatrzymany! Trzy razy podkładał ogień...

Sportowcy odetchną z ulgą! Piroman, podejrzany o trzy podpalenia w Nowej Wsi, jest już w rękach Policji. 28-latek zawziął się na lokalne boisko...

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili trzy zarzuty zniszczenia mienia 28 – letniemu mieszkańcowi gminy Kęty. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie trzech podpaleń  na terenie obiektów sportowych należących do klubu piłkarskiego w Nowej Wsi.

W nocy z wtorku na środę (28/29.01.2020) strażacy oraz policjanci interweniowali w sprawie pożarów, do których doszło w kilku miejscach na terenie obiektów sportowych w Nowej Wsi. Nieznany sprawca podpalił kilka  plastikowych krzesełek znajdujących się na trybunach boiska sportowego, podłożył ogień pod odzież znajdującą się na korytarzu budynku klubu, a także podpalił stojący na parkingu samochód marki VW. 

Policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem sprawcy podpaleń. W trakcie prowadzonych czynności  funkcjonariusze natrafili na dowody, które wskazywały, że ze sprawą ma związek 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Trafił do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione trzy zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie.  Podejrzany był już karany za przestępstwa kryminalne.

Za uszkodzenie mienia poprzez podpalenie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KP Policji w Oświęcimiu