WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.01.2022Oświęcim: Prowadziła auto po narkotykach. Zapas miała przy sobie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 23 – letnią mieszkankę Chełmka, która bez prawa jazdy, po narkotykach wsiadła za kierownicę samochodu. Kobieta jest również podejrzana o posiadanie amfetaminy i marihuany.

Do zatrzymania kierującej stwarzającej duże zagrożenie w ruchu drogowym doszło wczoraj (20.01.2022) w Chełmku. Tuż przed godziną 17 na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kierująca pojazdem 23 – letnia mieszkanka Chełmka nie posiada uprawnień do kierowania. Dostrzegli również, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny kobiety przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. W związku z tym kobieta została zatrzymana. Do badań na zawartość środków odurzających została jej pobrana krew.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej policjanci znaleźli dwa woreczki jeden z suszem roślinnym natomiast drugi z białym proszkiem. Były to marihuana i amfetamina.

Zatrzymana trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Materiały w sprawie wykroczenia,  którego się dopuściła zostaną przekazane do Sądu wraz w wnioskiem o ukaranie.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem  środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KP Policji w Oświęcimiu