WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.06.2022Otwarty Salon Muzyczny Gliwice 2022, czyli VI edycja cyklu koncertów plenerowych

 
W dniu 19 czerwca 2022 r. zapraszamy tradycyjnie miłośników muzyki Johanna Straussa i wielu innych kontynuatorów klasycznej muzyki tanecznej, na inaugurację już szóstej edycji koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA, pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny 2022 w Gliwicach.
 
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz szósty w Gliwicach i jest kontynuacją zainaugurowanej w 2017 r. nowej tradycji, spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej granej na żywo w różnych przestrzeniach miasta.
Podczas VI edycji cyklu Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA zagra 3 plenerowe koncerty, w tym dwa letnie oraz jeden jesienny, prezentując przeboje muzyki tanecznej XIX i XX wieku co dwa miesiące od czerwca do października. Zgodnie z dotychczasową tradycją godzinnych koncertów będzie można posłuchać w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe. 
Pierwszy koncert, dzięki wrażeniom jakie pozostały po inauguracji cyklu w ubiegłym roku, zabrzmi ponownie na tarasie Willi Caro w Muzeum w Gliwicach. Drugi koncert ELEGANZA zagra tradycyjnie pod pomnikiem Chopina w Parku Chopina, a trzeci już jesienny finał przewidziany jest jak ostatnio w Palmiarni miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki.
 
Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2022 - terminarz koncertów
    • 19.06.2022 r.godz. 12.00, taras Willi Caro – Muzeum w Gliwicach,
    • 21.08.2022 r.godz. 12.00, Park Chopina pod pomnikiem Chopina, 
    • 23.10.2022 r. godz. 12.00, Palmiarnia miejska 
 
Wstęp na koncerty jest wolny jedynie na koncert w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu.
Koncerty gromadzą zawsze w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.  
W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej. 
Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. 
Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.
ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy. 
Informacje o koncertach oraz płyty zespołu są dostępne również na: www.gliwickaorkiestra.pl
 
Organizatorami koncertów są w tym roku, nowo powstałe Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA.
 
Patronem medialnym wydarzenia jest Radio CCM.
Zapraszamy serdecznie!
 
 
Źródło: Gliwicka Orkiestra Kameralna, Waldemar Staniczek