WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.05.2022Po dwóch latach przerwy Igry wracają do Gliwic!

 
Po dwóch edycjach online, które spowodowane były pandemią, Igry znów będą na żywo! Impreza rozpocznie się 16 maja i potrwa do piątku. W programie m.in. korowód, koncerty i wielkie grillowanie. Tegoroczna edycja to także okazja do świętowania 65-lecia Juwenaliów Gliwickich.
 
Nieodzowną częścią studiów z pewnością jest "Wiosna Studencka" (w Gliwicach potocznie nazywana IGRAMI), czyli tygodniowa zabawa studentów przez sesją. Przez dwa lata w całej Polsce wydarzenie miało charakter zdalny ze względów pandemicznych, a teraz (w końcu) odbędzie się tradycyjnie.
Pandemia "zabrala" przyjemność studiowania dwóm rocznikom, ale teraz poczują oni klimat studiów i co to znaczy być studentem - w końcu student, który ani razu nie był na juwenaliach to nie student.
To powrot do tradycji (...). Zawsze się opowiadało o juwenaliach gliwickich i zawsze te Igry gdzieś tam krążyły. Często przechodząc kampusem słyszałam, jak ktoś krzyczy '"IGRY" nawet jeśli nie był to czas związany z tym wydarzeniem. To jest bardzo mocno zakorzenione w umysłach osob, które brały w tym udział. Zawsze jest mnóstwo świetniej zabawy, integracji, tak naprawdę na terenie całego miasta, jak i kampusu, więc jest to dla nich bardzo ważne i tymi opowieściami o tym, jak Igry się odbywały; jakie tłumy zawsze się zbierały na tych koncertach - mówi Paulina Odlanicka-Poczybut, przewodnicząca ds. PR Igry 2022.
 
W tym roku plan Igrów jest bardzo rozbudwany. Standardowo poniedziałek rozpocznie się Dniem z Kulturą, a to oznacza występ Akademickiego Teatru Remont i wieczorne Jam Session. We wtorek odbędzie się gra miejska na terenie kampusu Politechniki Śląskiej i Gliwic, a dzień zwieńczy wieczór z planszówkami. W środę - dla rozruchu - odbędzie się Dzień Sportu, a wieczorem Wielkie Grillowanie połączone z Wielkim Igrowym Filmowaniem - wieczorem skierujcie się więc na Łąkę Igrową. Żeby tradycji stało się zadość w czwartek studenci odbiorą klucze domiasta, a później barnym korowodem pomaszerują w stronę Areny, na ktorej do piątku będą odbywać się koncerty
 
To będzie tydzień pełen wrażeń zwlaszcza dla studentów pierwszego roku - w tym przypadku również dla tych, którzy są już na drugim i trzecim roku! Po raz pierwszy wezmą udział w tym historycznym wydarzeniu! 
Ci młodzi studdenci, którzy nie mieli okazji jeszcze uczestniczyć w Igrachsą karmieni tym opowieściami (...). Mam nadzieję, że tegoroczne Igry sprostają temu, co się urodziło w ich głowach; tym wyobrażeniom  (...). Dla wszystkich jest to bardzo ważne, żeby spróbować, zobaczyć i żeby móc uczestniczyć w wydarzeniu, które jest organizowane dla nas wszystkich. Organizujemy to po to, żeby móc uspokoić się, poczuć ten klimat; taki letni i nastawić się na to, że ten tydzień jest dla nas; żebyśmy się wychillowali - mówi Paulina Odlanicka-Poczybut.
 
Na gliwickie Igry 2022 zaproszeni są wszyscy - bez względu na wiek. Tak rozbudowany harmonogram sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Studenci wezmą głęboki wdech przez zbliżająca się zmorą, jaką jest sesja egzaminacyjna, a dorośli.. Cóż będą mogli cofnąć się w czasie i znowu poczuć się, jakby wrócili do sal wykładowych, a raczej na kampus i beztroskich spotkań ze znajomymi. 
Igry 2022 startują już w poniedziałek, 16 maja o 18.30 w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko - nie może was zabraknąć! 
 
Szczegóły wydarzenia zdradza Paulina Odlaniecka-Poczybut - przewodnicząca ds. PR Igry 2022. 
 
Plik dźwiękowy: pb_IGRY_2022.mp3
 
 IGRY Juwenalia Gliwickie 2022 | Facebook
 
Głównym partnerem medialnym Igrów 2022 - Juwenaliów Gliwickich jest Radio CCM
 
Źródło: Politechnika Śl.