WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.10.2023Podwieczorki muzyczne w Willi Caro w Gliwicach

Jesienną edycję Podwieczorków muzycznych w Willi Caro zainaugurują Julia Obrębowska-Borek i Stanisław Pielczyk. Koncert „W pastelowych barwach” odbędzie się już 22 października.
 
Nadchodząca edycja podwieczorkowych koncertów rozpocznie się, jak na tę porę roku przystało, w pastelowych barwach. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) zagoszczą łagodne i aksamitne dźwięki, a słuchacze będą mieli okazję bliżej poznać pozytyw – rodzaj małych przenośnych organów, popularnych w renesansie i baroku. Będzie można podziwiać ten instrument zarówno w roli solowej, jak i w duecie z fletem traverso, w utworach mistrzów baroku i klasycyzmu. Wystąpi  Stanisław Pielczyk – organista i organmistrz, absolwent klasy organów prof. Juliana Gembalskiego w katowickiej Akademii Muzycznej, obecnie jej wykładowca, który zagra na zbudowanym przez siebie pozytywie. Na flecie traverso towarzyszyć mu będzie Julia Obrębowska-Borek – artystka związana z tak renomowanymi zespołami jak Orkiestra Kameralna Miasta Tychy – AUKSO, Sinfonietta Cracovia czy Barokowa Orkiestra Akademii Operowej przy Operze Narodowej.
 
W programie: G.B. Platti, G.F. Haendel, G.Ph. Telemann, G. Böhm, W.A. Mozart. Zapraszają Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria.
 
Bilety w cenie 16 i 12 zł można kupić w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr. – pt., godz. 14.00–18.00), a także bezpośrednio przed koncertem. Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gliwice.
 
Źródło:www.gliwice.eu
Fot. materiały organizatora