WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.08.2022Policjanci przy pomocy drona znaleźli poszukiwanego seniora z Zabrza!

 
Zabrzańscy policjanci od poniedziałku poszukiwali zaginionego 82-letniego mieszkańca Zabrza. W działania zaangażowano również policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz policyjnego drona ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Dzięki wspólnie podjętym działaniom, wczoraj odnaleziono zaginionego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala.
 
W poniedziałek rano 82-letni mieszkaniec Zabrza wyszedł z domu. Gdy długo nie wracał i rodzina nie mogła nawiązać z nim kontaktu, zawiadomiono miejscowych policjantów. Rozpoczęto poszukiwania, do których zaangażowano również mundurowych z katowickiego oddziału prewencji i drona ze Sztabu Policji w KWP w Katowicach. To właśnie jego operator odnalazł i wskazał lokalizację zaginionego mężczyzny.
 
Natychmiast w to miejsce ruszyli zabrzańscy policjanci, którzy zauważyli mężczyznę w cieku wodnym na zalesionym terenie. Próbował on złapać powietrze, wynurzając głowę z wody. Seniorowi natychmiast została udzielona pierwsza pomoc. Okazało się, że mężczyzna wybrał się tam na spacer, podczas którego wpadł do zagłębienia wypełnionego wodą. Z uwagi na trudno dostępny dla pojazdów teren, na miejscu wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, którego załoga zabrała wyziębionego 82-latka do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.
 
FLIMIK Z AKCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ
https://slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/64/64-719063.mp4
 
Źródło: Śląska Policja