WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.09.2022Pomaganie przez bieganie w Gliwicach

Promocja zdrowia, aktywności fizycznej i trzeźwości, zwrócenie uwagi na problem uzależnień wśród nastolatków oraz zbiórka pieniędzy na działalność Fundacji „Dom Nadziei”, prowadzącej całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla młodzieży – to cele, jakie przyświecają V edycji charytatywnego Biegu Trzeźwości, który wystartuje w sobotę, 10 września, w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach. 
 
W ramach imprezy odbędą się dwa biegi – na 2 km (1 okrążenie) oraz 6 km (3 okrążenia). Poprzedzi je zbiórka uczestników przy tężni solankowej i wspólna rozgrzewka zaplanowana na godz. 10.00. 
 
Niezależnie od wybranego dystansu, wszyscy zawodnicy wystartują wspólnie o godz. 10.30. Na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Zwycięzcy każdej kategorii dodatkowo otrzymają również nagrody specjalne (pakiety badań od firmy Labmed, miesięczne karnety i wejściówki na siłownię Cityfit oraz vouchery, które będzie można wymienić na wejściówki do Funzeum – Muzeum Światła i Koloru).
 
Aby wziąć udział w biegu, należy zgłosić chęć udziału i dokonać wpłaty 20 zł (przy wyborze biegu na 2 km), 50 zł (przy wyborze biegu na 6 km) lub dowolnej wyższej kwoty. 
 
Zapisy na V Bieg Trzeźwości prowadzone są na stronie https://time-sport.pl/bieg/6967 oraz telefonicznie – pod numerem 539-907-138. Zgłoszenia w takiej formie przyjmowane będą do 8 września. Możliwe będzie także zapisanie się osobiście – przed startem w biurze zawodów czynnym od godz. 9.00. 
 
Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji „Dom Nadziei”, która prowadzi w Gliwicach całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla młodzieży.
 
Dokładna trasa biegu dostępna jest na stronie wydarzenia na facebooku: 
https://www.facebook.com/events/3101260183458037/?active_tab=discussion
 
Poprzednie edycje Biegu Trzeźwości odbywały się w Bytomiu, gdzie wcześniej mieściła się siedziba Fundacji Dom Nadziei. Po raz pierwszy impreza organizowana jest w naszym mieście, ponieważ w 2021 roku organizacja działa w nowej siedzibie w Gliwicach-Łabędach.
 
V Bieg Trzeźwości został objęty patronatem Prezydenta Gliwic oraz honorowym patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 
 
źródło:www.gliwice.eu
Fot. materiały organizatora