WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.04.2023PorozmawiajMY o starówce – 25 kwietnia otwarta debata w Gliwicach

Propozycja dalszego ograniczania ruchu samochodowego na starówce spotkała się ze sporym odzewem wśród gliwiczan. W tej sprawie zorganizowane zostały konsultacje, a na 25 kwietnia zaplanowana jest otwarta debata.
 
O planach dotyczących ograniczania ruchu samochodowego na gliwickiej starówce wiadomo od lat, a metamorfoza tej części miasta przeprowadzana jest stopniowo. Zakres zmian dotyczący wprowadzenia trzeciego etapu zamykania ulic starówki dla ruchu samochodowego został zaprezentowany z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (ewentualne zmiany wejdą w życie w wakacje) oraz z założeniem, że może wymagać modyfikacji. Wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze przewidzianym do ograniczenia ruchu. Część z nich wyraziła swój sprzeciw. Sprawa nie jest jednoznaczna, ponieważ równolegle pojawiają się liczne głosy popierające planowane zmiany. Miasto deklaruje, że wstępnie zaprezentowany pomysł dalszego ograniczenia ruchu na starówce nie będzie forsowany za wszelką cenę, wbrew opinii mieszkańców i przedsiębiorców. 
 
Aby poznać opinie i uwagi jak największej grupy zainteresowanych  (mieszkańców oraz osób odwiedzających starówkę) i rozważyć różne możliwe rozwiązania, zdecydowano o przeprowadzeniu otwartej społecznej debaty, którą poprzedziły konsultacje dotyczące ewentualnego rozszerzenia Strefy Ograniczonej Dostępności – każdy mógł przedstawić swoje stanowisko.
 
Wyniki konsultacji zostaną zaprezentowane podczas otwartej debaty, która rozpocznie się 25 kwietnia o godz. 18.00 w sali wystawienniczej w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17. W spotkaniu udział wezmą Adam Neumann – prezydent Gliwic, Mariusz Śpiewok – zastępca prezydenta Gliwic, Marta Kryś – dyrektor Centrum 3.0 oraz Anna Gilner – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.
 
fot. UM Gliwice
źródło:www.gliwice.eu