WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.10.2022Przejechali 700 km dla Hospicjum w Gliwicach

Ala, Hania, Karolina, Adrian, Bartek, Dawid, Filip, Kacper, Kuba i Joachim – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi – przejechali z Gliwic na Hel na rowerach. W charytatywnej wyprawie towarzyszyli im rodzice i ich fantastyczna nauczycielka Anna Guzek.
 
Ta rowerowa podróż miała jeden cel: wspomóc rozbudowę Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Do końca września trwała internetowa zbiórka, a po jej zakończeniu inicjatywa uczniów SP nr 21 została uroczyście podsumowana w kinie Amok. Udało się zebrać ponad 58 tys. zł!
– Doceniam bardzo, w tak trudnych czasach, Państwa otwartość serca, hojność, a jednocześnie zwykłą prostotę pomagania. Gdyby nie Państwo, to wyprawa nie odbyłaby się. Nasze szkolne wyprawy zawsze mają charakter charytatywny, bo chęć pomocy drugiemu człowiekowi i poczucie sensu jest naszą największą motywacją. W tym roku w sposób szczególny pomogliśmy gliwickiemu hospicjum, które się rozbudowuje – mówiła Anna Guzek, opiekunka wyprawy.
 
W czasie akcji „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie – kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”  rowerzyści pokonali w sumie ponad 700 km, zajęło im to 7 dni – od 11 do 17 czerwca. Najdłuższy odcinek na trasie liczył blisko 130 km i spędzili wtedy na siodełkach 12 godzin. Przez cały czas w sakwach wieźli też swój bagaż.
 
Pomimo trudności na trasie młodzi kolarze nie poddali się i swój cel zrealizowali. Spotkanie w kinie Amok było okazją do podzielenia się wrażeniami z wyprawy, a także podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo szczytny cel rozbudowy gliwickiego Hospicjum. Wyprawę objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann.
 
 źródło:www.gliwice.eu
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice