WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.09.2022Rusza Tyska Baza Rzemieślników. Miasto promuje lokalnych przedsiębiorców i "zapomniane" zawody!

 
W Tychach ruszył program "Tyska Baza Rzemieślników". Jego celem jest stworzenie internetowej bazy zakładów z tradycją, dotarcie do osób, które w swojej codziennej pracy oferują nam produkty i usługi będące dziełem ich rąk i talentu.
 
DLA KOGO?
 
Niezależnie od wykonywanego fachu rzemieślników łączy wiedza, wielopokoleniowa tradycja.
- Zależy nam, by promować i chronić cenne i poszukiwane specjalności rzemieślnicze. Zapraszamy do udziału w Programie wszystkich wykonujących zawody rzemieślnicze, m.in. cukierników, florystów, fotografów, piekarzy czy zegarmistrzów - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. 
 
Projekt ma ułatwić tyszanom znalezienie rzemieślników, którzy m.in. wykonają/naprawią nasze obuwie, zrobią poprawki krawieckie, zauroczą swoimi wyrobami. Bazę tę znajdziemy na stronie: umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy, gdzie powstaje interaktywna mapa tyskich rzemieślników, prezentująca prowadzone przez nich firmy, ułatwiająca kontakt z ich zakładami i warsztatami rzemieślniczymi.
- Niektóre zawody rzemieślnicze w obecnych czasach zanikają, dlatego tworzymy jedno „internetowe” miejsce, gdzie znajdziemy dane o godzinach otwarcia, adresach i dostępnych usługach. Jest to szczególnie istotne, gdyż pandemia utrudniła wielu przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że dzięki „Tyskiej Bazie Rzemieślników” wzbudzimy w młodych ludziach chęć kształcenia w tak cennych i poszukiwanych zawodach rzemieślniczych - mówi Dorota Picho, Naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy.
 
JAK DOŁĄCZYĆ DO BAZY?
 
Zapraszamy tyskich rzemieślników do współtworzenia projektu.
- Jeżeli chcecie Państwo być widoczni w „Tyskiej Bazie Rzemieślników”, zachęcamy do złożenia wniosku. Prosimy o zawarcie w nim opisu swojej działalności, a także informacji od kiedy zakład istnieje - mówi Dorota Picho.
 
W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza elektronicznie lub przesłania mailowo na adres: działalnosc@umtychy.pl, wniosek można wypełnić w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy. 
 
Zebrane zgłoszenia posłużą do stworzenia „Tyskiej Bazy Rzemieślników”, która sukcesywnie będzie aktualizowana. Tyskich rzemieślników oraz historie ich działaności można znaleźć na stronie projektu: https://umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy
 
Źródło: Urząd Miasta Tychy