WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.10.2023Rybnik szuka choinki!

 
Choć potocznie nazywamy ją choinką, szukamy jodły lub świerku srebrnego o wysokości 10-12 m, z jednym pniem, pięknym pokroju, regularnym kształcie i bez widocznego posuszu... Jeżeli takie właśnie drzewo rośnie na Państwa nieruchomości, a chcielibyście, by pięknie udekorowane ozdobiło tegoroczny świąteczny rynek, prosimy o kontakt z rybnickim Zarządem Zieleni Miejskiej.
 
Od wielu lat rybnicką tradycją jest, że bożonarodzeniowy rynek zdobi choinka przekazana przez jednego z mieszkańców. Niestety w tym roku jest z tym problem…
- Oględziny zgłoszonych przez mieszkańców choinek wykazały trudności w postaci pozyskania ich w całości z powodu np. okalających je przewodów nadziemnych lub zbyt potężnych parametrów czy wielopniowości – wyjaśnia Hanna Wieczorek, kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.
 
Choinka, która mogłaby stanąć na rynku, powinna rosnąć w miejscu o dobrym dostępie sprzętowym i możliwości wyciągnięcia jej w całości bez uszczerbku, z posesji po wycince. Czasu coraz mniej, bo ze względu na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, roku choinka musi zostać ustawiona na rynku przed 25 listopada.
 
Źródło: UM Rybnik