WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.06.2021Skansen ożyje. W niedzielę - pierwszy Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

Coś dla podniebienia i nie tylko. Już w najbliższą niedzielę w mieście księżnej Daisy po raz pierwszy odbędzie się Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej:

6 czerwca, w samo południe, w parku przy skansenie zagoszczą lokalni twórcy, m.in. ze Studzienic, Pielgrzymowic, Goczałkowic-Zdrój, Ćwiklic, Piasku, Brzeźc i Wisły Wielkiej oraz gość specjalny – młoda półfinalistka telewizyjnego show kulinarnego, Oliwia Piech – mówi Marcela Grzywacz z pszczyńskiego starostwa:

Plik dźwiękowy: tk_1pszczynaKulin%20SET.mp3

Na stoiskach pojawią się m.in. wyroby z lawendy, naturalne kosmetyki, MIODY nabiał konfitury oraz regionalne potrawy  i sztuka ludowa.

Wydarzenie pod egidą samorządu to ukoronowanie powiatowego projektu, w ramach którego lokalni producenci wzięli już udział w bezpłatnych warsztatach, organizowanych przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych, która stworzyła polską definicję produktu lokalnego. Niedzielne wydarzenie przy skansenie to nie wszystko. Lokalni twórcy będą promować swoje wyroby i usługi także w pierwszy weekend lipca i sierpnia na parkingu przy goczałkowickiej zaporze.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pszczynie