WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.07.2022Śląska Policja od wieku dba o nasze bezpieczeństwo!

 
Polska Policja obchodzi 103. rocznicę powstania, a Policja Województwa Śląskiego 100. rocznicę istnienia. Z tej okazji odbędzie się szereg uroczystości i wydarzeń. Dziś odbyło się uroczyste spotkanie w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, w którym wzięła udział Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, a na 23 lipca zaplanowano mecz, który honorowym patronatem objął prezydent Gliwic Adam Neumann. Będzie też piknik rodzinny.
 
Podczas uroczystej zbiórki 240 mundurowych z gliwickiego garnizonu odebrało z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody za służbę. W uroczystości wzięła udział m.in. wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gliwice Krystyna Sowa oraz przedstawiciele wojska, współpracujących instytucji i służb mundurowych, a także Komendant Wojewódzki policji nadinspektor Roman Rabsztyn i starosta gliwicki Waldemar Dombek, emerytowani policjanci, działacze związków zawodowych śląskiej policji i rodziny mianowanych funkcjonariuszy oraz zastępczyni prezydenta Gliwic Ewa Weber, która wręczyła insp. Markowi Nowakowskiemu, Komendantowi Miejskiemu Policji w Gliwicach list od prezydenta Gliwic Adama Neumanna życząc funkcjonariuszom spokojnej służby i podkreślając, jak ważna jest dobra współpraca miasta z policją.
Z okazji Święta Policji oraz 100. Rocznicy Utworzenia Policji Województwa Śląskiego składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim gliwickim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Miejskiej Policji. W imieniu mieszkańców Gliwic, pamiętając o wszelkich wyrzeczeniach, które jako policjanci ponosicie w swojej codziennej pracy, dziękuję za Waszą ofiarną służbę i nieustającą gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom miasta. Życzę satysfakcji z pełnionej, odpowiedzialnej pracy, spokojnej i bezpiecznej służby oraz sprostania wszelkim postawionym przed gliwicką Policją zadaniom. Życzę również powodzenia w życiu osobistym i rodzinnym. Wszystkim gliwickim stróżom prawa przekazuję moje najszczersze wyrazy szacunku – pisał w liście prezydent Gliwic Adam Naumann.
 
Kolejne wydarzenia odbędą się w sobotę, 23 lipca. O godz. 12.00. na terenie stadionu miejskiego im. Piotra Wieczorka przy ul. Okrzei rozpocznie się piknik rodzinny. Podczas wydarzenia, które potrwa do godz. 18.00  będzie można spotkać maskotki policyjne z całego kraju, odbędzie się też pokaz pierwszej pomocy, musztra policyjna, prezentacja sprzętu policyjnego i psów służbowych. Będą też atrakcje dla najmłodszych: animacje, dmuchańce i malowanie twarzy. Wstęp na piknik jest bezpłatny i każdy może wziąć w nim udział.
 
O godz. 15.00 na stadionie miejskim rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiędzy Reprezentacją Polskiej Policji a Reprezentacją Policji Rumuńskiej. W barwach biało – czerwonych wystąpią m.in. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk, zastępca Komendanta Głównego Policji Paweł Dobrodziej oraz Dariusz Zięba, dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.
Piłka nożna w naszym kraju cieszy się olbrzymim zainteresowaniem społeczeństwa, w tym również służb mundurowych. Jest to doskonały sposób nie tylko na integrację, ale też okazja,  by wspólnie spędzić czas – mówi Andrzej Kuczyński z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
 
Mecz odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.
 
Organizatorem meczu są: Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Region IPA Centralne Biuro Śledcze, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami RP.
 
Święto Policji przypada na 24 lipca. Z tej okazji wszystkim funkcjonariuszom dziękujemy pełną poświęcenia pracę. Życzymy jak najmniej interwencji i spokojnej służby.
 
Źródło:UM Gliwice