WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.11.2022Śląska Policja podsumowuje długi weekend na drogach!

 
Działania ”Wszystkich Świętych” powoli dobiegają końca. Od 28 października 2022 roku śląscy policjanci dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Niestety w wypadkach na drogach śmierć poniosły 3 osoby. Pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych odnotowaliśmy wysoką liczbę ujawnionych nietrzeźwych kierowców.
 
Policyjne działania powoli dobiegają końca. Mundurowi cały czas czuwają nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.
 
W trakcie przedłużonego weekendu do 1 listopada, na śląskich drogach życie straciły 3 osoby, a 28 zostało rannych. Odnotowano 26 wypadków i 669 kolizji. Do najtragiczniejszych zdarzeń, czyli wypadków śmiertelnych doszło we Wręczycy Wielkiej (powiat kłobucki) oraz w Częstochowie.
 
W tym roku podczas trwających jeszcze działań zatrzymano aż 132 kierujących pod wpływem alkoholu.
 
Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.
Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.
 
Pomimo, że działania "Wszystkich Świętych" dobiegają końca, a Policję wspierają przedstawiciele straży miejskich oraz żandarmerii wojskowej, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni.
 
Policja przypomina o wzajemnym szacunku na drodze oraz o zasadzie ograniczonego zaufania.
 
Źródło: Śląska Policja