WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.07.2021Ślōnske fajrowanie w Chorzowie!

Ciekawe dyskusje, atrakcje turystyczne i przepyszna kuchnia. W najbliższy czwartek Chorzów będzie świętował "po naszymu". 15 lipca to już od kilku lat Dzień Śląskiej Flagi, dlatego z tej okazji Urząd Miasta zaprasza na Dzień Śląski w Chorzowie.
 
W czwartkowe popołudnie, na rynku i ulicy Wolności, młodzieżowi radni będą rozdawać mieszkańcom balony w kolorach flagi Górnego Śląska. Na Urzędzie Miasta zawiśnie regionalna flaga, a wieczorem elewacja zostanie podświetlona również na żółto-niebiesko. Bistro Kaskada, mieszczące się na rynku, przez cały dzień będzie serwować śląskie przysmaki - rolady z kluskami i modrą kapustą, śląski żur oraz szpajzę i kołocz. Księgarnia Dopełniacz przystroi kolorami śląska dział z regionalną literaturą. Sklep Gryfnie oferuje zniżkę -10% na hasło: DZIEŃ ŚLĄSKI W CHORZOWIE.
 
Głównym punktem dnia będą jednak śląskie spotkania w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim rynku.
 
O 16:00 rozpocznie się debata pt. "Z niczego nie ma nic" czyli o śląskiej tożsamości wczoraj, dziś i jutro<<. Udział zapowiedzieli już prof. Zbigniew Kadłubek, youtuber Niklaus Pieron, właścicielka Gryfnie Klaudia Roksela oraz świętochłowiczanin Kuba Karasek pielęgnujący pamięć o śląskich tradycjach. Goście będą opowiadali skąd czerpie śląska tożsamość i jak wygląda ona w 2021 roku. Wstęp wolny. Debata będzie też transmitowana na profilu facebook Miasto Chorzów.
 
O 18:00 twórcy bloga BELE KAJ zabiorą chorzowian na podróż po największych atrakcjach Górnego Śląska. Będzie to wirtualna wycieczka szlakiem śląskich "MUST SEE". Spotkanie również odbędzie się w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.
 
Źródło: UM Chorzów