WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.05.2022Studiuj na Politechnice Śląskiej! Rekrutacja rusza 25 maja

 
25 maja rusza rekrutacja na studia I i II stopnia na Politechnice Śląskiej. Oferta jedynej na Śląsku uczelni badawczej obejmuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. W tegorocznej propozycji warto zwrócić uwagę na kierunki: inżynieria ogólna oraz inżynieria lotnicza i kosmiczna.
 
Uruchomiony przed rokiem międzywydziałowy kierunek inżynieria ogólna to jedyny taki kierunek w Polsce. Te interdyscyplinarne studia obejmują różne dyscypliny inżynierskie, jak inżynieria mechaniczna, elektryczna, chemiczna czy lotnicza. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy wciąż nie są pewni, na jakim kierunku chcą studiować lub w jakiej dyscyplinie chcą się specjalizować i potrzebują więcej czasu oraz więcej informacji na rozważenie wszystkich dostępnych opcji.
 
Z kolei inżynieria lotnicza i kosmiczna to jedyny tego typu kierunek w województwie śląskim. Jego interdyscyplinarność sprawia, że studenci mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów lotniczych i kosmicznych w obrębie całej uczelni, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców oraz ekspertów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Metody nauczania dostosowane są do tematyki, a kształcenie w dużej mierze oparte jest na project based learning (PBL).
 
Na Politechnice Śląskiej można też zostać pilotem! Na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) szkoli przyszłych pilotów m.in. na lotnisku w Gliwicach. Ponadto na kierunku transport można wybrać specjalizacje: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza.
 
Dużym zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się studia dualne, na których studenci jednocześnie zdobywają wiedzę akademicką oraz doświadczenie zawodowe, dzięki ścisłej współpracy uczelni z konkretnymi firmami.
 
W sumie Politechnika Śląska na 13 wydziałach i w 1 instytucie oferuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Obecnie na Politechnice Śląskiej kształci się ponad 17 tys. osób.
 
W swojej 77-letniej historii Politechnika Śląska wykształciła już ponad 200 tys. absolwentów. Gliwicka uczelnia jako jedyna na Górnym Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.
 
Więcej informacji o rekrutacji znajduje się:
 
#DOŁĄCZDONAS i zostań #JESTEMZPOLSL
 
Źródło: Politechnika Śl.