WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.04.2020Święto Trzech Braci - odwołane. Zaważyła epidemia

 

Uwzględniając wszystkie okoliczności związane z epidemią koronawirusa i brak pewności, kiedy będziemy mogli wspólnie się bawić, władze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna podjęły decyzję, że Święto Trzech Braci zostanie przeniesione na 18- 20 czerwca 2021r.

 

Tegoroczne Święto Trzech Braci miało być jubileuszową, XXX edycją. - Dołożyliśmy wszelkich starań, by program był wyjątkowy. Epidemia koronawirusa zatrzymuje nas w domu, nie mamy wiążących decyzji, kiedy znikną granice, jak rozłożony zostanie w czasie powrót do normalności. Nie wiemy, kiedy znów będziemy jednym miastem – zauważa Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.


Decyzja o odwołaniu była trudna, ale nie widzimy innej rozsądnej w tej okolicznościach możliwości. Nowy termin to 18-20 czerwca 2021 r. Postaramy się w miarę możliwość przenieść zaplanowane koncerty i wydarzenia. Obecne utrudnienia nie wpływają na nasze relacje, decyzję podjęliśmy wspólnie, razem też postaramy się, by otwarcie ponowne granicy było uroczyste, wyczekujemy tego momentu. Na integrację w ramach Święta Trzech Braci zapraszamy w czerwcu 2021 roku – informuje Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”.

 

 

Źródło: COK „Dom Narodowy” w Cieszynie