WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.02.2023Szpadzista z Gliwic siódma w Europie!7. miejsce w turnieju indywidualnym na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Szermierce w Tallinie zajęła szpadzistka Piasta Gliwice – Magda Ratyna. Ten życiowy sukces gliwiczanki zapewnił jej awans do Mistrzostw Świata Kadetów, na które pojedzie wraz z Oliwią Janeczek – aktualną mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej.
W miniony wtorek, 21 lutego, w stolicy Estonii – Tallinnie, rozpoczęły najważniejsze dla kadetów i juniorów zawody w roku – Mistrzostwa Europy w Szermierce. Nasze miasto reprezentują na nich dwie zawodniczki Piasta Gliwice, podopieczne Piotra Markowicza: Magda Ratyna i Oliwia Janeczek.
W środę, 22 lutego, obie gliwiczanki przystąpiły do turnieju indywidualnego, w którym Magda Ratyna zajęła siódme miejsce, osiągając tym samym życiowy sukces i awansując do Mistrzostw Świata Kadetów. Z kolei Oliwia Janeczek, która niedawno zajęła ósme miejsce w Pucharze Europy kadetek w szpadzie, tym razem została zaklasyfikowana na 51. miejscu. Niezależnie od wyniku gliwiczanka również wystartuje w Mistrzostwach Świata, w których udział wywalczyła sobie wcześniej. Nową mistrzynią Europy Kadetek w Tallinnie została natomiast Emili Conrad z Ukrainy.

Źródło: UM Gliwice