WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.03.2020Szpital Wojewódzki w B-B: zamiast odwiedzin, zostaw paczkę

 

Personel pomaga pacjentom

 

Szpital Wojewódzki wprowadził zakaz odwiedzin. Bliscy osób hospitalizowanych mają jednak możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy. Paczki odbiera codziennie personel w godzinach od 16.00 do 18.00. Pracownicy szpitala czekają przy drzwiach wejściowych na oddziały.

Każda paczka powinna zostać odpowiednio opisana. Musi znaleźć się informacja o jej zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

Całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje również na Oddziale Patologii Noworodka. Wyjątkiem są matki hospitalizowanych maluchów. Swoje dzieci mogą widywać jedynie kobiety bez jakichkolwiek objawów chorobowych, które nie miały kontaktów z osobami chorymi oraz powracającymi z zagranicy.

Wprowadzone w placówce środki ostrożności mają związek z decyzją wojewody śląskiego, który z końcem lutego postawił Szpital w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV.

Zakaz odwiedzin u pacjentów obowiązuje na wszystkich oddziałach Szpitala Wojewódzkiego. Decyzja została wprowadzona bezterminowo.

 

Żródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej