WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.04.2020Tomograf, który "myśli". Ultranowoczesne urządzenie dla Beskidzkiego Centrum Onkologii

 

Dziś w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim zaczęto montować nowy aparat do tomografii komputerowej. To supernowoczesne urządzenie, wspomagane sztuczną inteligencją. Montaż potrwa 3-4 tygodnie, po tym czasie pracownia tomograficzna miejskiego szpitala wznowi działanie, ale już w diametralnie nowej technologii.

 

Urządzenie o nazwie SOMATOM go.Top, które jest najnowszą konstrukcją firmy Siemens, posiada unikatowe możliwości techniczne. Pracuje bardzo szybko, dzięki zastosowaniu 128 warstw z algorytmem rekonstrukcji obrazu w czasie rzeczywistym, ponadto zainstalowano w nim 8 dodatkowych funkcji, których użycie prowadzi do bardzo niskiego dawkowania promieniowania jonizującego, a w konsekwencji ochrony pacjenta.

"To jedno z najnowocześniejszych osiągnięć techniki medycznej dostępnych na rynku, wspomagane sztuczną inteligencją" – wyjaśnia dyrektor BCO-SM w Bielsku, dr Lech Wędrychowicz:

Plik dźwiękowy: wedrych.mp3

Aparat zapewnia znakomitą jakość obrazowania praktycznie wszystkich okolic ciała i narządów pacjenta.


Przewidywany czas instalacji aparatu to 3-4 tygodnie. Po uruchomieniu urządzenia Szpital specjalnym komunikatem zawiadomi pacjentów o możliwości wykonywania badań.

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej