WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.07.2022True Tone Festival w Gliwicach

 
W tym roku wrzesień w Gliwicach będzie upływał pod hasłem TRUE, czyli prawdziwy, autentyczny. Szczerości szukać będziemy w MUZYCE! 9 września w naszym mieście rozpocznie się pierwsza edycja TRUE TONE FESTIVAL.
 
Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość.
Myśląc o stworzeniu True Tone Festival, zależało nam na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.
 
True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Jest jednym z elementów trwającego w naszym mieście Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia.
True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocku, muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną – dodaje Łukasz Kwaśniewski, zastępca dyrektora ds. programowych Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.
 
True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.
 
Listę artystów publikować będziemy już od następnego tygodnia. Rozbudziliśmy Waszą ciekawość? Zachęcamy do śledzenia strony www.ckvictoria.pl praz mediów społecznościowych. 
 
Źródło: CK Victoria