WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.05.2020Rowery miejskie znowu na ulicach Bielska-Białej. Z opóźnieniem i obostrzeniami sanitarnymi

 

6 maja – z miesięcznym opóźnieniem, spowodowanym epidemią koronawirusa - rusza ponownie w Bielsku-Białej system wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. Charakterystyczne 192 zielone jednoślady już czekają w 24 stacjach w mieście.

 

Miejskie rowery w stolicy Podbeskidzia wystartowały w 2017 roku, ale początkowo nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Prawdziwy „boom” nastąpił w ubiegłym sezonie, w który system BBBike wystartował z powiększoną siecią stacji, aplikacją na smartfony oraz nowymi rowerami, które miały więcej przerzutek. Efekt?

„4200  aktywnych użytkowników i ponad 40 tys. wypożyczeń w sezonie 2019, podczas gdy w 2017 roku rowery zabierano ze stojaków zaledwie 14 tys. razy” – mówi Katarzyna Wolny z Biura Promocji Miasta:

Plik dźwiękowy: wolny.mp3

Cieniem na tegorocznym starcie „BBbajków” kładzie się epidemia i rowerowy „lockdown” w całym kraju. Operator systemu BBbike był gotowy do udostępnienia rowerów już 1 kwietnia. Po przerwie zimowej, wykonano prace uruchomieniowe i zabezpieczające, z powodzeniem aktywowane zostały wszystkie stacje systemu.

W sytuacji epidemicznej rower stanowi jeden z bezpieczniejszych środków komunikacji. Umożliwia dotarcie z punktu A do punktu B bez kontaktu z osobami postronnymi.

Jednak w trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników popularnych „BBbajków” - w porozumieniu z operatorem systemu - podjęte zostały prewencyjne działania dodatkowe.

Podczas każdorazowej wizyty na stacji personel operatora dezynfekował będzie tzw. miejsca kontaktu, co nie zwalnia oczywiście użytkowników rowerów z obowiązku stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej w postaci rękawiczek lateksowych. 

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej; fot.: Paweł Sowa/UMBB, BBbike.eu