WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.04.2020Ruszają kolejki linowe w Beskidach! Gdzie i kiedy?

 

W „długi weekend” na beskidzkie szczyty będzie można już nie tylko wyjść, ale również wyjechać. Kolejki i wyciągi krzesełkowe ruszają od jutra. Ale nie wszystkie…

 

Większość beskidzkich kolejek epidemia zaskoczyła w trakcie pozimowych napraw technicznych. Okazało się, że przymusowy postój, który zwykle właśnie wtedy się kończył, tym razem – za sprawą ogłoszenia stanu epidemii - przedłużył się aż do końca kwietnia.

„Wiślańskie wyciągi są w pełni sprawne i przygotowane do wożenia turystów w warunkach „nowej normalności” -  mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji i turystyki Urzędu Miejskiego w Wiśle:

Plik dźwiękowy: skoln.mp3

Od 1 maja otwarta zostanie również kolej gondolowa na Szyndzielnię oraz kolej kanapowa Narciarskiego na Dębowiec – informuje zarząd ZIAD Bielsko-Biała S. A.

Kolej na Szyndzielnię we wszystkie dni tygodnia będzie kursować w godz. 9.00-19.30 (jedynie w poniedziałki od 10.00), a kolej na Dębowcu w weekendy i święta w godz. 9.00-18.00.

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z usług przewozu pasażerskiego za pośrednictwem kolei linowych, zastosowane zostały specjalne procedury związane z COVID -19. Szczegóły można znaleźć na internetowych stronach zarządców beskidzkich obiektów.

Niestety, nadal nieczynna pozostanie kolej linowa na Skrzyczne. W Szczyrku gondolą i kanapą wyjedziemy tylko na Zbójnicka Kopę i Halę Skrzyczeńską, gdzie od jutra Szczyrk Enduro Trails otwiera zjazdowe ścieżki rowerowe – na razie tylko dwie, Hip -Hopa Flow i Otik, ponieważ na zboczach powyżej Hali gdzieniegdzie jeszcze leżą resztki śniegu, bardzo niebezpieczne dla rowerzystów.

 

 foto: Urząd Miejski w Wiśle, Urząd Miejski w Bielsku-Białej /Paweł Sowa