WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.01.2020Uwaga mieszkańcy! Metoda na policjanta znowu w Gliwicach!

Pomimo wielokrotnych apeli, kolejne osoby padły łupem fałszywych policjantów! Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu gliwickiej Komendy Miejskiej prowadzą dochodzenia w sprawie oszustw metodą "NA POLICJANTA", ofiarą których padli mieszkańcy Gliwic. 

W piątek fałszywy policjant wyludził na potrzeby wymyślonego śledztwa 50 tys. złotych. Natomiast w poniedziałek 69-latka, aby uchronić swe oszczędności z banku, przekazała fałszywej policjantce 20 tys. zł.

To już kolejne przykłady na to, jak pomimo wielu ostrzeżeń, kampanii oraz przykładów - w łatwy sposób oszuści doprowadzają do utraty wszystkich oszczędności. Tym razem, gliwiccy śledczy otrzymali informację o około 20 próbach oszustw na przestrzeni ostatnich 5 dni.

Ilość prób świadczy o tym, że nadal jest to intratny sposób zarobku pieniędzy przez oszustów. Niestety pomimo kampanii informującej o oszustach, ich skuteczność jest przerażająca. W piątek o ich skuteczności mógł dowiedzieć się gliwiczanin, który przekazał oszustom 50 tys. złotych Również, 69-latka z Gliwic, dała się oszukać historii przedstawionej przez podszywająca się za policjantkę z komendy w katowicach kobietę. Informacja, jaką uzyskała mieszkanka Gliwic, brzmiała następująco:

"Dzień dobry, dzwonię z komendy wojewódzkiej policji w katowicach... pani oszczędności w banku, są zagrożone... prowadzimy prowokację..."

Aby uwiarygodnić rozmowę, poszkodowana miała tonowo na klawiaturze telefonu wybrać numer alarmowy. Również tym razem informacje przekazane przez ,,policjantkę'' zostały potwierdzone przez podstawionego dyżurnego z komendy w katowicach. Dalej sytuacja rozegrała się błyskawicznie. 69-latka wskutek oszustwa straciła 20 tys. złotych. Te przykłady pochodzą tylko z ostatnich kilku dni.

Policja po raz kolejny przypomina

Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych. Mundurowi apelują też o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych. Poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców, znajomość ich metod a przede wszystkim rozsądek, uniemożliwi oszustom ich proceder.

Mówi sierżant Krzysztof Pochwatka z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach:

Plik dźwiękowy: nastronepolicja.mp3

foto: pixabay.com