WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.09.2020W Bielsku pierwszy raz każdy jeździł za darmoAutobusem, rowerem, hulajnogą – byle nie samochodem. Ta idea przyświeca Europejskiemu Dniu Bez Samochodu, który dzisiaj obchodzimy.

Europejski Dzień Bez Samochodu powołano po to, aby zachęcić do porzucania aut i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu. W wielu miastach, każdego roku, w tym jednym dniu, posiadacze dowodów rejestracyjnych nie muszą płacić za jazdę komunikacja miejską.


foto: Paweł Sowa /UMBB

Tak było dotąd w stolicy Podbeskidzia. W tym roku,  mimo że epidemia mocno ograniczyła przychody z biletów, autobusami za darmo jeździł w Bielsku każdy, kto chciał. A kto wiedział? Sprawdzał nasz reporter:

Plik dźwiękowy: tk_DzbSam%20OBR.mp3Autobusy MZK wyjechały w tym dniu oflagowane emblematami miasta, by uczcić przypadający w tym roku jubileusz 125-lecia komunikacji publicznej w mieście. W 1895 r. w bielsku uruchomiono linię tramwaju elektrycznego. Bielsko było trzecim (po Wrocławiu i Elblągu) spośród obecnych polskich miast, dysponującym tym środkiem transportu.