WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.04.2022W Bytomiu rozpoczyna się Festiwal Dnia Ziemi!

 
Wycieczki, pokazy, koncerty, a także proekologiczne warsztaty i akcja sprzątania miasta - te i wiele innych wydarzeń złoży się na Festiwal Dnia Ziemi. Impreza pod hasłem „Zainwestuj w swoją planetę” potrwa od 20 do 26 kwietnia. Trwają przygotowania do Dnia Ziemi - największego proekologicznego święta obchodzonego na świecie 22 kwietnia.
 
Do akcji organizowanej dotychczas przez Urząd Miejski w Bytomiu dołączył w tym roku Becek oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. W festiwalowym programie nie zabraknie prezentacji narzędzi edukacyjnych, które pomogą młodym rozwijać swoją świadomość ekologiczną, a także warsztatów dla uczestników w każdym wieku.
- Tym wydarzeniem chcemy zainspirować bytomian i nie tylko do innego spojrzenia na ekologię i tematy związane z dbałością o środowisko. W tym roku wspierają nas w tym doradcy metodyczni, pasjonaci przyrody i artyści - mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska.
 
W ramach obchodów Dnia Ziemi odbędą się także wykłady, pokazy filmów i quizy muzyczne. Wśród nich znajdzie się spotkanie z ekodoradcą, który przybliży zainteresowanym tematy związane z przyczynami i skutkami smogu oraz działaniami Bytomia na rzecz ograniczenia niskiej emisji.
 
Wielkie sprzątanie Bytomia
 
Chcesz uporządkować swój kawałek Bytomia? Wyjść z domu i posprzątać teren wokół szkół, miejsc pracy czy ogródków działkowych? Okazją do wspólnego rozprawienia się z zaśmieconymi zakamarkami miasta będzie akcja społeczna, która potrwa od 22 do 24 kwietnia.
 
Prowadzone w ostatnich latach tego rodzaju akcje, pokazały, że nie ma naszej zgody na zaśmiecanie Bytomia. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej i pokazaliśmy to nie raz.
 
Gdzie odebrać worki i rękawiczki?
 
Worki i jednorazowe rękawiczki można odbierać od 19 do 21 kwietnia w Wydziale Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 pokój 319 (II piętro) w godzinach od 7.30 do 15.00.
 
Warunkiem odbioru będzie wypisanie karty zgłoszenia, w której uczestnicy akcji wskażą tereny, które planują uprzątnąć. W tym roku będzie obowiązywać segregacja zebranych odpadów. Szczegóły akcji można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów: 32 786 83 97, 32 786 83 19.
 
Źródło: Urząd Miasta Bytomia