WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.07.2022W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach można płacić przez aplikację

 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Użytkowników, którzy coraz częściej korzystają z Internetu oraz nowych technologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 15 lipca 2022 r. uruchamiła pakiet nowych usług – aplikację mobilną mProlib oraz możliwość elektronicznego uregulowania opłat.
 
mPROLIB to biblioteczna aplikacja mobilna, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play i App Store. Dzięki niej Czytelnicy mogą m.in.:
  • skorzystać z cyfrowej wersji karty bibliotecznej,
  • logować się na swoje konto Integro,
  • dokonywać zmiany hasła i adresu e-mail,
  • rezerwować i zamawiać książki do książkomatu,
  • prolongować terminy wypożyczeń.
 
Aplikacja umożliwia dostęp do katalogu Integro, w którym będzie można wyszukać interesujące nas tytuły w dwojaki sposób: tradycyjnie – przy pomocy klawiatury i poprzez skanowanie kodu kreskowego poszukiwanej książki. W mPROLIB możemy sprawdzić adresy filii bibliotecznych i godziny otwarcia, a dzięki dostępowi do mapy łatwo odnajdziemy drogę do najbliższej wypożyczalni. Po zezwoleniu na przesyłanie powiadomień, aplikacja przypominać będzie również o zbliżających się terminach zwrotów.
 
Aplikacja to także źródło wiedzy. Dzięki odpowiednim ikonkom zostaniemy przekierowani na biblioteczną stronę internetową, gdzie jak zawsze znajdziemy najważniejsze informacje oraz wydarzenia.
 
Od 15 lipca możliwe jest również dokonywanie opłat za nieterminowy zwrot wypożyczonych dokumentów oraz usług typu ksero, skan, wydruk za pośrednictwem szybkiego przelewu bankowego, karty płatniczej lub kodu BLIK przez system PayU. Opłaty elektroniczne dostępne są dla zalogowanych czytelników w katalogu Integro, jak w i aplikacji mobilnej.
 
Zachęcamy do pobierania i korzystania z mPROLIB.
 
DO POBRANIA:
Instrukcja użytkowania aplikacji mProlib (PDF, rozmiar 656 kB)
 
Źródło: MBP w Gliwicach