WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.10.2023W PrzySTANi poznacie siebie

Stowarzyszenie Widzących Więcej tworzy bezpieczną przestrzeń w Gliwicach, uruchamia przySTAŃ - bezpłatną, otwartą grupę wsparcia dla dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.  
 
 
 Jeśli wychowywałeś_aś się w rodzinie dysfunkcyjnej i doświadczyłeś_aś:
- zaniedbania,
- przemocy,
- nadużywania alkoholu.
To grupa jest właśnie dla Ciebie. Spotkaj się z nami w przySTANi - w miejscu, w którym nie ocenimy i podejdziemy do Twoich trudności z empatią i uważnością-mówi Maria Wyszkowska ze Stowarzyszenia Widzących Więcej.
 
Trwają zapisy na cykl spotkań, które poprowadzą  Wolontariuszki z Gliwic: Katarzyna Organ, główna prowadząca, psycholożka posiadająca znajomość metod coachingowych, jej zainteresowania koncentrują się na terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Julia Paszyna - studentka psychologii, współprowadząca, również zgłębiająca wiedzę w nurcie poznawczo-behawioralnym opierającym się na założeniu, że nasze przekonania i schematy postępowania są wyuczone, a więc możemy je zmieniać kształtując w sobie alternatywne sposoby myślenia i działania. 
 Spotkania będą odbywały się przy ul. Plebiscytowej 1 w Gliwicach, sala nr 4. Grupa 10 osobowa, otwarta, prowadzona od listopada 2023 roku do marca 2024 roku. Spotkania będą odbywac się dwa razy w miesiącu we wtorki, w godzinach od 18 do 20. Terminy spotkań: 14 i 28 listopada, 5 i 19 grudnia, 9 i 23 stycznia, 6 i 20 luty, 5 i 19 marca.  
 Obowiązują zapisy przez formularz.
 Formularz zapisów: https://forms.gle/ArW44QWh9usZn9Cj6
Ta grupa wsparcia nie jest terapią grupową!
 
To tylko jedna z propozycji Stowarzyszenia Widzących Więcej. O kolejnych posłuchajcie w rozmowie Anny Kruszewskiej z Marią Wyszkowską z tego Stowarzyszenia 
 
Plik dźwiękowy: wyszkowska_got.mp3
 
 
 
Stowarzyszenie Widzących Więcej jest organizacją non-profit, która zajmuje się wsparciem dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych. Jako dysfunkcje rozumiemy problemy związanie z zaniedbaniem emocjonalnym, materialnym, przemoc w rodzinie, psychopatologie w rodzinie, czy problemy z uzależnieniami. Organizacja od 2019 roku prowadzi wspierające dorosłych warsztaty online prowadzone przez praktykantów psychologii, warsztaty stacjonarne w różnych miastach na terenie całej Polski, szkolenia, nieodpłatne konsultacje prawne i psychologiczne, psychoterapię, zbiórki darów oraz konferencje naukowe. Stowarzyszenie Widzących Więcej poprzez swoje działania zapewnia przestrzeń dla „świadomego wolontariatu”, w którym pasjonaci psychologii mogą realizować i rozwijać swoje zainteresowania, a studenci psychologii i specjaliści (terapeuci, psycholodzy, pedagodzy) nabierać doświadczenie zawodowe. Zapraszamy do obserwowania działań Stowarzyszenia Widzących Więcej na Śląsku na terenie Gliwic. Stowarzyszenie prowadzi oddziały na terenie całej Polski oraz za granicą, a w Gliwicach funkcjonuje od pół roku i nieustannie poszerza swoją działalność. Od lipca bieżącego roku oddział w Gliwicach prowadzi spotkania dyskusyjne, na których omawiane są z uczestnikami różne zagadnienia z zakresu psychologii w charakterze psychoedukacyjnym – wydarzenia te będą kontynuowane do marca 2024 roku. W październiku Stowarzyszenie otworzyło zbiórkę świąteczną, która potrwa do grudnia 2023 roku. Od listopada ruszy również cykl stacjonarnych warsztatów rozwojowych ,,Podróż w głąb siebie”, na których będzie można pomyśleć nad pytaniami egzystencjalnymi „Kim jestem?” oraz „Po co tu jestem?”, a także nieodpłatna grupa wsparcia przySTAŃ dla dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych prowadzona przez uważne i empatyczne prowadzące. Działania na terenie Gliwic i Śląska ogłaszane są na stronie na Facebooku – Stowarzyszenie Widzących Więcej na Śląsku https://www.facebook.com/stwwslask, a główne działania na stronie Stowarzyszenie Widzących Więcej http://www.facebook.com/Stowarzyszenie.ww a także na stronie internetowej https://widzewiecej.pl/.