WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.05.2022W Tychach będzie bardziej zielono. Rusza konkurs "Zielona ławeczka".

 
Do 1 czerwca mieszkańcy Tychów mogą zarejestrować się do konkursu grantowego "Zielona Ławeczka". Projekt zazielenienia wybranego terenu w mieście ma szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 2520 zł.
 
Projekt "Zielona Ławeczka" umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwala to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. 
 
W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.
 
To szansę na zdobycie grantu o maksymalnej wartości 2520 zł. W skład grantu wchodzi:
 

Dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:

  • bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
  • wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł;
  • ławka parkowa – wartość 520 zł.
 
Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ - KTO MOŻE APLIKOWAĆ?
 
Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.
 
Udział w konkursie polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez Zespoły Sąsiedzkie projektu aranżacji zieleni (miniogrodu) na zaniedbanym lub niezagospodarowanym terenie w miejscu zamieszkania.
 
Do 1 czerwca należy się zarejestrować na stronie internetowej konkursu. 
 
Wszystkie informacje o składaniu wniosku i terminach znajdują się na stronie zielonalaweczka.pl
 
Organizator: Fundacja Banku Ochrony Środowiska
 
Źródło: Urząd Miasta Tychy