WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.06.2021Wieża katedry w Bielsku - punktem widokowym?

 

Wieża katedry św. Mikołaja to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Bielsku-Białej. I jednocześnie jeden z najwyższych. Miasto w końcu podjęło temat udostępnienia jej turystom do zwiedzania. Taki projekt wpłynął do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 r.

- Temat nie jest nowy, ale tym razem nabiera konkretów. Chodzi o to żeby wieża nie była tylko punktem widokowym. Wnętrze historycznego budynku też ma wiele do pokazania – mówi wiceprezydent Bielska-Białej Adam Ruśniak:

Plik dźwiękowy: tk_1wiezaBB%20SET.mp3

W projekcie jest przygotowanie obiektu do zwiedzania – urządzenie na klatce schodowej i w korytarzach ekspozycji historycznej o Bielsku-Białej. Zorganizowanie punktów widokowych i montaż zabezpieczeń. Czy zwiedzać będzie można z przewodnikiem, ile osób na raz może podziwiać okolicę z wieży no i kiedy zostanie udostępniona? Na tym etapie, wciąż jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Projekt BO 2022 szacuje koszty przedsięwzięcia na poziomie 700 tys. zł. Głosowanie od 23 września. Dobrze rokuje fakt, że sprawą, oprócz mieszkańców, zainteresowany jest również samorząd i strona kościelna. 

 

Foto: wikipedia.pl; UMBB/Paweł Sowa